Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie pod skórą i węzły chłonne


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wykryłem u siebie na nodze jakieś niewielkie zgrubienie pod skórą. Zgrubienie znajdują się ponad dołem podkolanowym, ok 5 - 10 cm nad zgięciem, jest wyczuwalne podczas napinania mięśni i umiejscowione na linii ścięgna (od zgięcia odchodzą ku udzie 2 wyczuwalne i widoczne na zewnątrz podłużne; ścięgna, choć być może nazywa się to inaczej). Mam wątpliwości czy rzeczywiście są to węzły czy być może jakieś zgrubienia na mięśniach albo coś jeszcze innego. Dowiedziałem się już, że węzły chłonne są umiejscowione w dole podkolanowym jednak z tego co zrozumiałem dół kolanowy obejmuje samo zgięcie a moje zgrubienie jest umiejscowione wyraźnie powyżej tego zgięcia. W przypadku gdyby był to jednak węzeł chłonny to czy przyczyną jego powiększenia może być częste dotykanie tego miejsca bądź alergia (miałem wysypkę alergiczną w zgięciach na wszystkich kończynach jednakże pozostałe węzły nie są powiększone). Po jakim czasie od ustąpienia objawów alergii i niedotykania tego miejsca węzeł powinien się zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię, że te zgrubienia są węzłami chłonnymi. Węzły chłonne w okolicy, którą Pan opisuje praktycznie nie istnieją. Z uwagi na to, że guzki są związane ze ścięgnami być może to są gangliony. Mogą to też być tłuszczaki, włókniaki okolicy ścięgien. Trudno mi określić bez badania. Radzę z tym problemem udać się do lekarza. W przypadku wątpliwości lekarz zaleci wykonanie np. USG zmian. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×