Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przelewania, wzdęcia, wiatry mimo przeczyszczenia jelit


Gość Grzesiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek80

Kilka dni temu miałem kolonoskopię. Było podejrzenie, że coś mi blokuje pasaż pokarmu. Kuło mnie w dole brzucha. Poza tym miałem bardzo szybki pasaż pokarmu, stolec był bardzo miękki. Często czułem gwałtowne ruchy jelit, szczególnie - na zagięciu poprzecznicy i zstępnicy, w esicy, i odbytnicy. Przed badaniem piłem fortrans - co spowodowało jeszcze gwałtowniejsze ruchy jelit. Przelewanie w jelitach pod bardzo dużym ciśnieniem. Zdziwiło mnie również, że po wyczyszczeniu jelita miałem straszne wzdęcia. Po badaniu, które nie wykazało żadnych zmian nadal mam bardzo silne ruchy jelit tych samych odcinków oraz bardzo silne wzdęcia i gazy. Zaczyna mnie to już męczyć. Dodam, że jestem osobą nerwową i uważam, że mogę mieć nerwicę. Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: - Skąd się brały wzdęcia i wiatry po przeczyszczeniu jelit, skoro jelita były czyste? - Dlaczego nadal mam takie silne ruchy jelit, przelewania i wzdęcia? - Czy jakaś choroba jelita cienkiego może dawać takie objawy? Jaka? - Czy ewentualny nowotwór jelita cienkiego może dawać takie objawy. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na takie pytania. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek 80

To skąd się brały wzdęcia po wyczyszczeniu jelit przez fortrans?? Nie miałem nic w układzie pokarmowym, a miałem wiatry. Dlaczego kilka dni po badaniu nadal mam takie siln wzdęcia? To jest tak jakby fortrans przyspieszył perystaltykę jelit i tak mi teraz zostało. Wydaliłem dzisiaj stolec z bardzo dużą siłą i był on o dużo mniejszej średnicy. Jak można zmniejszyć pracę jelit? Czy tak już będę miał zawsze? Nadal mam kucia i takie ciągnięcie w dole brzucha po lewej stronie, czasem koło pępka (czy tutaj jest jelito cienkie??). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd się brały wzdęcia po wyczyszczeniu jelit przez fortrans? - wzdęcia mogą występować nawet i po wyczyszczeniu jelit na skutek zaburzeń w samej pracy jelit, zaburzeń czynnościowych np.: długotrwałego zaburzenia w perystaltyce jelit Dlaczego kilka dni po badaniu nadal mam takie siln wzdęcia? To jest tak jakby fortrans przyspieszył perystaltykę jelit i tak mi teraz zostało. Wydaliłem dzisiaj stolec z bardzo dużą siłą i był on o dużo mniejszej średnicy. - tak jak pisałem wyżej, to prawdopodbnie zaburzenia czynnościowe np. zespół jelita drażliwego Jak można zmniejszyć pracę jelit? Czy tak już będę miał zawsze? - są leki regulujące pracę jelit (dostępne na receptę - musi zapisać je lekarz) czasem koło pępka (czy tutaj jest jelito cienkie??) - najczęściej w tej okolicy lokalizuje się jelito cienkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem,w Pana przypadku mże być spowodowany słabą prac ą śledziony-trzustki, której zadaniem jest extraktowanie energii z treści trawiennej. Jeśli ten organ jest słaby to wątroba i woreczek żółciowy stają się mocno pobudzone i powstaje nerwica a jelita raz pracują wolno raz gwałtownie. Jeśli tu jest przyczyna należy wyeliminować z diety wszystko co zimne i chłodne - wszystkie posiłki spożywać na gorąco, a przynajmniej ciepłe, niskotłuszczowe, w zmniejszonej ilości.Nie wolno pić zimnych napojów nawet w niewielkiej ilości, piwa, nie należy jeść surowych cytrusów warzyw i owoców aż do uzyskania znacznej poprawy. Jeżeli nie ma stanu przed-cukrzycowego, to problem przy odpowiedniej diecie i leczeniu powinien zniknąć w pół roku, ale trzeba się przyłożyć.Polecam nalewkę *zioła szwedzkie bitnera*, podjadanie suszonych śliwek i żeń szeń biały. Podejrzewam też , że połowa pana problemu może być wyleczona jednym zabiegiem akupunktury. pozdrawiam, m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×