Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca przepuklina brzuszna pooperacyjna


Gość Sylwia Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia Katarzyna

Witam,Mam 36 lat jestem 3 lata po usunięciu pęcherzyka żółciowego.Ostatnimi czasy zauważyłam że mój brzuch w zależnosci od pory dnia zmienia kształ.Udałam sie z tym do mojego lekarza rodzinnego,powiedziałam co mnie niepokoi,i zapytałam czy to nie czasem przepuklina.Pani doktor podusiła mnie po brzuchu i potwierdziła że owszem to jest przepuklina a nawet trzy,ale mam się nie martwic bo dają się odprowadzić i że w sumie nie są duże. Mnie jednak niepokoi ten fakt,wiem doskonale ze odprowadzanie działa tylko na jakis czas i na pewno nie wyleczy mnie z tej przypadłości. Wiem że zapewne udam sie prywatnie do chirurga by zobaczył te moje przepukliny jeszcze raz,tym bardziej że od jakiegoś miesiaca z małymi przerwami odczuwam lekki ból ,to moze za duże słowo,powiedziałabym raczej że czuję takie jakby wypychanie od wewnatrz ( mozna to porównać np na tej zasadzie * włożyć palec do buzi oprzeć go o wewnętrzna strone policzka i pchać na zewnatrz*.Wyraźnie czuję nacisk w jednym miejscu,tak jakby faktycznie wewnątrz brzucha był oparty palec i pchał na zewnątrz.Czy to jest juz są jakieś alarmujące objawy? Zastanawia mnie tylko czy wykonując taki zabieg w szpitalu założenie siatki jest refundowane w każdym szpitalu,swego czasu siatkę zakładano w prywatnych klinikach.Kto decyduje o tym że bedzie założona siatka? Lekarze,? a może zależne jest to od wielkości i umiejscowienia przepukliny. Ostatnia rzecz to to że się bardzo boję jestem po 2 cesarskich cięciach i po jednej operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego,czy ten fakt ma również jakieś znaczenie. Z góry dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malgorzata

a czy te przepulne jakos pani wyczuwa, ja mam takie zgrubienie wielkosci jajka kurzego prz zebrach z prawej strony tez jestem po usunięciu woreczka 7 lat temu i po dwóch cc, to zgrubienie zaczęłam wyczuwac po pierwszej ciazy nie wiem czy ciaza to wypchala...usg nic nie wykazalo pozdrawiam małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie.. Dziewiec miesiecy temu urodzilam dziecko przez cesarskie ciecie. Dzis w miejscu moze z 2-3cm nad ta blizna z prawej strony wyczuwam mala gulke..moze ma z 1,5cm srednicy..nie odczuwam jakiegos specjalnego bolu..i narazie sie nie powieksza.. czy to jest przepuklina?? Po cesarce przez dlugi okres chodzilam w pasie pooperacyjnym..inna sprawa jest taka, ze moj 9miesieczny syn ciagle chce byc noszony.. Z gory bardzo dziekuje za pomoc i informacje. Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×