Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mastka u 2-latka?


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój synek ma 2,5 roku pod napletkiem,jakby po bokach zauważyłam u niego zgrubienia (widoczne przez skórę napletka),w kształcie jakby *ziarenek fasolki*. Gdy odciągam skórę napletka, są widoczne jakby żółtawe pęcherzyki po obu stronach główki penisa. Pediatra podejrzewa,że to może być właśnie mastka,ale z opisów,które znalazłam na tej stronie-nie jestem o tym przekonana. To nie jest ta serowata wydzielina czy jakieś kosmki,które można zmyć wodą, a raczej takie żółtawe *pęcherzyki* pod skórą napletka,nie bezpośrednio pod nim. Napletek (wg oceny pediatry) schodzi nieźle, jak na ten wiek,lekarz powiedział,aby podczas kąpieli odciągać napletek przy pomocy gazika i że te pęcherzyki powinny *zejść*,a jeśli nie zejdą, to da skierowanie do chirurga,aby to usunął... co to może byc te *pęcherzyki* i czy jest szansa,że to rzeczywiście uda się jakoś *mechanicznie* usunąć, bez ingerencji skalpela? Wolałabym oszczędzić dziecku bólu... będę wdzięczna za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu raczej u takich dzieci dochodzi do nagromadzenia mastki i to często w bardzo dużej ilości, często jest zażółcona i bardzo twarda. Trzeba dokładnie powoli zmywać te struktury i rzeczywiście jeśli nie dojdzie do wypłukania ich trzeba skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×