Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha w prawej części plus pachwina


Gość Kasia W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 37 lat w lutym usunięto laparoskopowo mi woreczek żółciowy, HBS +, 11 lat temu zaraziłam się toksoplazmozą. Od m-ca odczuwam ból w prawej pachwinie kująco- ciagnący. Nasila się przy siedzeniu z przechyleniem na biodro. Ale bardziej uporczywy i dokuczliwy jest ból od 3 dni w całej cześci prawej brzucha. Ból przy oddawaniu moczu i stolca ( pzy stolcu silniejszy ) umiejscowiony w okolicach prawego jajnika z przesunięciem ku prawej pachwinie. Stolec jest miękki na pzemian z wodnistym. Badanie USG jamy brzuszneji dopochwowe w normie. Morfologia, ob, CRP i mocz w normnie ( ciała ketonowe +1 ). Brak jakiejkolwiek gorączki, apetyt w normie. Przy badaniu u internisty podczas uciskania odczuwalna jest bolesność jelit z prawej strony brzucha. Nie wiem co robić wyniki sa ok, a ból nie ustaje, a wręcz nasila się. Z szacunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy było przeprowadzone badanie na objaw Blumberga,/badanie uciskowe wyrostka robaczkowego/.Może być zapalenie okrężnicy wstępującej.Niestety na odległość nie można wyrokowac.Jeśli ból jest wzrastający,radzę udać się do szpitala chirurgicznego na ostry dyżur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o odczyn Blumbega to nie mam typowego bólu za każdym razem. Dwukrotnie miałam taką reakcję. Natomiast dzisiaj ból dokuczał mi głównie przy chodzeniu. Na jutro umówiłam wizytę u lekarza. Z szacunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również od dłuższego czasu utrzymuje się z przerwami ból w prawej pachwinie i w prawej części brzucha - często po stosunku ale też samoistnie - 4 lata temu robiłam usg ginekolog. Teraz wybieram się ponownie bo to trwa- powraca -boję się ale muszę. pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kostek1981

mnie tez czesto boli brzuch z prawej dolnej strony. ginekolog nic nie stwierdził a gastrolog po wywiadzie orzekł zespół jelita drazliwego. nie bardzo wierze w diagnoze na piękne oczy. wiec wybieram sie do chirurga bo morfologia jest ok a usg brzucha sprzed roku tez nic nie wykazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam podobne objawy jak Kasia W. i okazało się po 3 latach cierpienia i usunięciu wyrostka,że to choroba Leśniowskiego-Crohna. Nic przyjemnego i nikomu jej nie życzę. Teraz Pentasa i sterydy, a ból i tak jest, nie kiedy silniejszy niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×