Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przełyk Barretta, refluks, przepuklina i helicobacter +


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W badaniu endoskopowym stwierdzono: przepuklinę rozworu przełykowego, refluks przełykowo-żołądkowy. Linia połączenia przełykowo-żołądkowego nieregularna z widocznymi trzema *językami* nabłonka typu żołądkowego. Test ureazowy (+) dodatni. W badaniu cyto-histopatologicznym stwierdzono: Fragmenty nacieczonej zapalnie błony śluzowej typu żołądkowego z cechami metaplazji jelitowej, pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim. Rozpoznano Przełyk Baretta. Zastosowano u mnie leczenie: Metronidazol 250mg 2 razy dziennie po 2 tabl. /przez 7 dni Amotaks 1g 2 razy dziennie po 1 tabl. /przez 7 dni Controloc 40 2 razy dziennie po 1 tabl. / na razie 2 m-ce Za 6 m-cy kolejna endoskopia. Proszę o radę, czy dobre leczenie u mnie zastosowano? Czy są wskazania do operacji laserowej przeciwrefluksowej? A może jeszcze nie jest konieczna? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaordynowane leki są prawidłowe*Amotaks ma za zadanie eliminacje Helicobacter pylori/zapalenia błony śluzowej/ Controloc na zmniejszenie wydzielania soków żądkowych,Metronidazol działanie bakteriobójcze. Gdyby te leki nie działały ,można zmienić na inne,ale o tym zadecyduje już lekarz prowadzący Chorzy z przełykiem Barretta,z dysplazją stopnia małego,powinni wykonywać badania co pół roku w pierwszym roku,dalej co rok W tej chwili nie ma potrzeby przeprowadzania zabiegu,samo leczenie ma za zadanie wygojenia zmian na błonie śluzowej w konsekwencji utrzymywanie w prawidłowm stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Co oznacza Przełyk-linia Z nierówna,z licznymi wypustkami nabłonka walcowatego.W okolicy przedodzwiernikowej obrzęk zaczerwienienie i skupiska wybroczyn.Bardzo proszę o odpowiedz co to oznacza.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Co oznacza Przełyk-linia Z nierówna,z licznymi wypustkami nabłonka walcowatego.W okolicy przedodzwiernikowej obrzęk zaczerwienienie i skupiska wybroczyn.Bardzo proszę o odpowiedz co to oznacza.Z góry dziękuję.Test uureazowy dodatni++++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×