Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący guzek na odbycie


Gość Janek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janek z Lublina

Witam. kiedyś przy załatwianiu się leciała mi krew, po jakimś czasie to ustąpiło i teraz czyli jakieś pół roku po krwawieniu pojawił mi się przy odbycie guz, który bardzo boli i przeszkadza przy siedzeniu, podcieraniu... krwi jeszcze nie zauważyłem. Nigdy wcześniej oprócz wspomnianego krwawienia nie miałem żadnych dolegliwości, mam 22 lata i poza tym chyba jestem zdrowy... Co mam z tym zrobić? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bolący guzek u ujścia odbytu może świadczyć o wykrzepiałym żylaku odbytu. To wymaga pilnej interwencji lekarskiej z włączeniem odpowiednich leków. Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga najlepiej proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takiego guzka. W pierwszy dzien jak go zauwazyłem to mnie delikatnie pobolewał. Na nastepny dzien zauwazylem rope i coraz wiekrzy ból... po 2- gim dniu bul zaczoł ustepowac ale i tak jest odczuwalny... prosze o rade, jak to leczyc i co mam robic. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isc do lekarza Damian !! mialem to samo poszedlem do lekarza, obejrzal minelo 15 minut skierowanie do chirurga i w ten sam dzien opracja oczywiscie pod znieczuleniem i do tej chwili ciesze sie z tego wyboru nie mam juz tego guzka od 2 lat czyli od pierwszej operacji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobną dolegliwość jakieś pół roku temu. Wylądowałam u proktologa, lekarz kazał mi się rozebrać popatrzał po chwili powiedział tak : SIOSTRO SKALPEL!! Nie zapomnę tego do końca życia. Na żywca mi to usunął a ja myślałam że mu przyłożę. Co najlepsze znowu mam tą samą dolegliwość i wiem że jak się tam zgłoszę będzie znowu siostro skalpel... a ja po tym nawet do auta dobrze nie wsiądę.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Też mam ten sam problem tylko że mnie boli gdy się podcieram boję się iśc do lekarza i powiedzieć o tym mamie. Po pierwszym razie to zignorowałam ale teraz boję się że to może przeistoczyć się w raka jelita grubego co mam robić pomóżcie mi mam dopiero 18 lat a boję się powiedzieć o tym komukolwiek proszę doradźcie mi co mam robić !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam mam takie pytanie wyskoczył mi bolący guzek w kroczu kolo odbytu wielkości wisienki boli mnie jak siedzę , czy muszę się szczepić przeciw żółtaczce przed zabiegiem bo bylem u chirurga który stwierdził ze to jest do wycięcia .Pozdrawiam i proszę o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego guzka. a jestem kilka miesięcy po porodzie. Wychodzi dopiero wtedy kiedy kucam, albo się wypinam czy schylam. jest bolesny. wcześniej pisaliście ze może się przerodzić w raka jelita grubego. a u mnie w rodzinie jest to dziedziczne. pomocy pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pewien problem mam 23 lata kiedyś jakis rok temu zrobił mi się jakby pryszcz koło odbytu jak go wycisnołem owczej poszła ropa i dużo krwi i był spokój teraz to nawet nie idzie tego dotknąć czy chwycić zauważyłem że zrobiło się to dość spore i sprawia ból cały czas nawet przy leżeniu i nie ukrywam jest to dość sporym problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×