Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka długotrwająca, wydalanie śluzu i krwi, burczenia i bulgoty


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. moje watki juz tu sa,lecz nie dostalam zadnej odpowiedzi.Opisze pokrotse swoj przypadek,dla mijego doktora chyba za trudny.Pazdziernik 2008 r.zazywam clindamycin na zeba.3 tyg pozniej biegunka dlugotrwajaca,po normalizacji stolca ,zaczelam wydalac sluz a krwia.rodzinna przepisala sulfasalazyne i dala skierowanie do gastrologa,ktory twierdzil ze to po antybiotyku i kazal jesc enterol i probiotyki,poprawy nie bylo wiec zaprosil na kolonoskopie obawiajac sie ze to moze byc wzjg,w opisie makroskopowym jelito zaczerwienione i nic konktetnego,pobral 11 wycinkow z ktorych wyszlo colitis chronica m 43000,powiedzial ze mnostwo ludzi tak ma ,ale sulfasalazyne bede brala przez ok. 6 mcy.w miedzyczasie robilam badania na clostridium,i inne bakteriei grzyby,wszystko ujemne tylko napisano wyktyto candida spp.Doktor tymi grzybami wogole sie nie przejal.Jakos bylo,byly stolce z domieszka sluzu ale malo.W maju odstawilam sulfacalazyne,miesiac bylo ok,zaczely sie nawroty,zaczelam zalatwiac sie samym sluzemi zaczely sie straszne bulgoty w brzuchu,kruczenia,to burczenie czuje czasem w odbycie.Wiec nastepne badania na pasozyty i lamblie wynik ujemny.2 tyg. temu nawrot znowu jeden dzien wydalania samego sluzu,siegnelam po sulfe i w jeden dzien przeszlo, doktor kazal zazywac ja 2 dziennie,kazal zrobic crp i ob,wynik crp 0,4 a ob 4.Juz sama nie wiem o co chodzi wczoraj znowu nawrot,pomozcie moze jakies cholerstwo we mnie jeszcze siedzi,jakie badania powinnam jeszcze zrobic??doktor sie upiera ze to nie wzjg,ale chyba juz mu nie wierze,i te bulgoty tez mnie wykanczaja juz ,co to moze byc?blagam odpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 32 l.Od listopada moje jelita wariuja,po wczesniejszym braniu clindamycin,nigdy wczesniej nie mialam zadnych problemow z ukl. trawiennymNie jem smazonych rzeczy,nie pije gazowanych napoi.Mam tez hashimoto.Wydalanie samego sluzu to epizody 1-2 dniowe,ale zwiekszam sobie wtedy sulfasalayne.Jak cos zjem to czuje jak chyba ta masa przechodzi przez jelito,a moze to jakis obcy?No i techolerne bulgoty,caly czas musze cos jesc zeby byly w miare spokojne,czuje ssanie w zoladku a pozniej slysze *wycie*wiec musze szybko cos zjesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie,niestety.Mam 33 lata i bralam przed dwoma miesiacami Clindamycin.Od tego czasu musze unikac pewnych potraw np.wzdymajacych,mocno przyprawionych bo od razu mam mocne wzdecia ktore koncza sie czesto biegunka.Nie wiem co to za wstretny antybiotyk,nigdy wczesniej nie mialam problemow po antybiotykach a juz sie ich w zyciu nabralam sporo.Co on takiego w sobie ma ze powoduje takie dolegliwosci i ile one moga sie utrzymywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o adres mailowy. Wyślę Pani obszerną informację, z której dowie się Pani jaki jest powód Pani dolegliwości, włączając w to chorobę hashimoto, należącą podobnie jak choroby reumatoidalne do chorób o podłożu autoimmunologicznym. Wbrew tmu co powiedzieli Pani lekarze, choroby te są całkowicie uleczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek czy byłes u lekarza?Jakie masz objawy?ja schudlam juz 10 kg,zdarza mi siw teraz jeszcze wyproznic samym sluzem,na dodatek mam helikobakter,az se trzeslam jak uslyszlam ze musze wziasc 2 antybiotyki naraz,ale duzo oslony przy tym (fisioflor)i zapijalam sie jogurtami,specjalnie patrzylam zeby mialy jakies szczepy bakterii,ale jelita szaleja(bardzo mi burczy bulgota kruczy,czasem burczenie budzi mnie ze snu,ale kup sobie na poczatek jakis probiotyk dobry,taki ktory ma w sladzie wiecej szczepow i enterol.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie doszlam do tego co sie dzieje,mialam rowniez wykonywana drugi raz kolonoskopie poniewaz sluz ktorym sie wyproznialam byl z domieszka krwi.No i oczywiscie wynik colitis chronica ,naciek zapalny o nieznacznym nasileniu.lekarz oczywiscie nic na to nie powiedzial.Hmmm nie wiem juz sama.A CZY WY TEZ ZALATWIACIE SIE CZASEM SAMYM SLUZEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radziłabym jak najszybciej do lekarza, to zbyt poważne, sama stosuje na biegunki lekką dietę najczęsciej ryż z warzywami na parze do tego lactoral w celu weregulowania pracy układu pokarmowego i odpowiednie nawadnianie, ale nigdy nie miałam biegunki z krwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same objawy jak ma Iza, u mnie wystąpiły podczas braniu antybiotyku. Najpierw pojawił się śluz w stolcu (raz mniej raz więcej) a niedawno w badaniu wyszła krew utajniona. Męczę się z biegunkami już od roku. Dostałam dopiero teraz skierowanie na kolonoskopię z podejrzeniem o colitis. Proszę również o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Zaparcia, wzdecia, bulgotanie w brzuchu I nawet czuje *babelki* w odbycie. Boje sie chodzic do toalety, bo wyproznianie zaczyna sie od duzej ilosci sluzu zmieszanego z krwia, tak jakby odkrecic kurek z woda, nastepnie mam zatwardzenie, a tuz po nim bardzo bolesne skurcze z rozwolnieniem. Po wyproznieniu wszystko odchodzi I tak do nastepnego razu. Cierpie na hemoroidy, ale lekarz nigdy mnie na nie nie leczyl. Mieszkam w Angli I jedynie skierowali mnie na badanie krwi. Wykryto anemie I nic wiecej. Prosze doradzcie co robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dowiedziała się w końcu co mi dolega!!!!!! Zrobiła sobie testy alergiczne na pokarmy i niestety wyszło że mam nietolerancje pokarmowa na pszenice, żyto, kukurydzę, ryż, jajo kurze, ryby białe i słodkowodne, mleko krowie, rośliny strączkowe. Jak przestała jeść pewne pokarmy i ograniczyła ich spożycie widzę znaczna poprawę!!! Do dzisiaj sobie nie mogę darować że nie poszłam na te testy od razu jak miała pierwsze objawy tylko faszerowałam się tymi lekarstwami i na dodatek ta kolonoskopia .... coś okropnego!!!! Zróbcie sobie testy alergiczne pokarmowe !!!! Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczie,w lipcu bralam antybiotyk na zeba 3 tygodnie pozniej trafilam do lekarza z obiawami bólu brzucha,zaparcia na przemian biegunki, śluz z krwia, wzdecia i smierdzace gazy. Cierpie na chorobe Haszimoto Bylam 3 razy w szpitalu,robilam gastroskopie,kolonoskopie nic nie wyszlo,spada mi hemoglobina mam juz 8,0,trzymam diete i nic nie pomaga jestem juz zalamana,sama wychowuje syna i nie mam juz żadnej rodziny,moja mama zmarla na raka jelita.Blagam pomozcie mi pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam biegunke po clindamicinie. bylam u gastrologa, dostalam antybiotyk bo pewnie zlapalam clostridium.......... modle sie zebym to wyleczyla. kontaktowalam sie z roznymi lekarzami i kazdy twierdzi ze to sie da wyleczyc...... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×