Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po ściągnięciu szwów


Gość Waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka lat temu miałem rozciętą nogę na wysokości kolana. Była to rana cięta (krawędzią narty). Rana została zszyta szwami nie rozpuszczalnymi. Po 2 tygodniach miały być wyciągnięte i tak było ale coś w ranie pozostało gdyż jeden szew się urwał. Pani doktor powiedziała, że nie da rady tego wyciągnąć a rozcinanie rany nie ma sensu. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze a jeżeli coś się będzie działo mam do niej przyjść. Wszystko było ok. ale po pewnym czasie pojawiła się ropa( taka biała jak z pryszczy) Pojawiła się tylko kilka razy i tylko w jednym rogu rany. Ale tak dzieje się do dzisiaj co kilka miesięcy pojawia mi się niewielka ilość ropy w takiej małej dziurce. Jest to bardzo niewielka ilość i nic mnie nie boli. Ale rana mimo iż zagojona kilka lat temu ma w głębi kolor siwy( widać ją z daleka) Na wierzchu naskórek jest koloru skóry ale w głebi rany, na jej długości jest siwa *kreska* Czy powinienem się martwić? Czy coś jest nie tak? Jakie są konsekwencje zostawienia w ranie szwów nierozpuszczalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostale nici to cialo obce cialo caly czas ma stan zapalny po probie wydalenia tego z organizmu, powinno sie to usunac bo moze w koncu wybucnac infekcja I wielki stan zapalny, ja mam sie z tym nie wesolo w damskim miejscu I sie boje z tym do lekarrza ale juz mam takie narywanie z bolem ze juz czas cos z tym zrobic, a starch ,ojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×