Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szwy na dłoni


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam założone 5 szwów na dłoni - po stronie zewnętrznej. Skóra na całej dłoni zewnętrznej jest naciągnieta. W związku z czym nie mogę całkowicie odwieźć kciuka od palca wskanującego ani zagiąć palców w pięść gdyż wszystko się napręża. Stąd pytanie - kiedy po zdjęciu szwów powróci skóra do normy, rozciągnie się ? Szwy są nadal na skórze, minęło dopiero kilka dni. Kiedy mogę się spodziewać powrotu do całkowitej sprawności ręki i jak długo po zabiegu będę musiała na tą rękę uważać ? Wszystko narazie goi się dobrze. czy istnieją jakieś maści rozciągające skórę ? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwy trzeba usunąć między 10-14 dobą po zabiegu. Można już powoli ćwiczyć i zginać palce i rękę (aby nie doszło do przykurczy). Całkowita sprawność i elastyczność ręki powinna powoli wrócić po około miesiącu. Są maści, które zapobiegają nadmiernemu bliznowaceniu i uelastycznieniu blizny. Najlepsze są żele silikonowe (np. Veraderm), które się stosuje tydzień po zdjęciu szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem po wypadku rana szarpana kciuka z cięta założono mi szwy i po dwóch tygodniach zdjęli mi szwy teraz mam skórę bardzo naciągnięta po tych szwach nie mogę rozprostować kciuka bo czuję tak jakby miała naciągnięte coś w środku i nie mogę zgiąć kciuka wogóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taki sam problem mam, ale co dziennie wkladam palec do lekko goracej wody i wtedy czwicze zginanie palca, duzo sie poprawilo odkacz czwicze juz 2 tydzien ale nadal malo zginam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×