Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia macicy i operacja usunięcia hemoroidów


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ktorą operacje mam zrobic jako pierwsza operacje na hemoroidy mniałam zrobic na jesieni teraz kilka dni temu dowiedziałam sie ze musze koniecznie usunąc cała macice , mam duzy miesniak ktorego nie mozna wyodrebnic nic w tym nie było dziwnego 1,5roku mniałam wyciety grasiczaka(stwierdzona miastenia) była to powazna operacja , a ja tez choruje na małopłytkowosc samoistna . wiec chciałabym zasiegnąc opinii ktora operacjie zrobic teraz a ktora odłozyc na pozniej. WYniki płytek nie sa teraz za ciekawe wiec czeka mnie takze wizyta u hematologa .Prosze doradzic z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowana Ania

Witam :) Mam 45 lat i od 20 lat mam hemoroidy. Od roku czasu odczuwam w okolicy odbytu przeraźliwe swędzenie. Nie wiem co mam juz robic, używałam wielu maści (posterisan i proktogliwenolu) - mało pomaga. :( Byłam u lekarza. skierował mnie na operacje wycięcia hemoroidów. co mam robic? Prosze o kontakt... pilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowana Ania

Dziękuje za rade. Troche sie obawiam tego zabiegu, bo słyszałam kilka przykrych historii po takiej operacji np. niegojenie sie, nieustepowanie tych objawów a nawet uszkodzenie zwieracza. czy jest taka możliwosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dopiero 20 lat a juz mam hemoroidy straszne uczucie wszystko w srodku piecze mnie gryzie swedzi mam juz te objawy okolo dwoch lat boje sie isc z tym do lekarza uzywam jakies mascie ale nie sa skuteczne w moim przypadku co mam z tym robic dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zaburzenia z wydalaniem kału,zapieczenia,potem doszły hemoroidy. Próbowałam radzić sobie z tym sama,ale na dłuższą metę stało się problemem. Potem doszły bóle brzucha, zgłosiłam się do lekarza ,który skierował mnie na badania w szpitalu. Zrobiono mi kolonoskipię i inne badania. Okazało się że mam guz, który powodował zatrzymanie wydalania stolca,w tym również hemoroidy.Teraz wiem co było przyczyną, czekam na usunięcie guza jelit.Podczas pobytu dowiedziałam się że guzy, mięśniaki jelit są częstą przyczyną powstawania hemoroidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×