Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięte ścięgna i nerwy lewej dłoni


Gość agnieszka-mc

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przecięty nerw łokciowy i tętnice w nadgarstku , po roku jestem zadowolony z powrotu do zdrowia, ale jeszcze pół roku po wypadku byłem załamany, powrót do sprawności jest bardzo długi i konieczna intensywna rehabilitacja, rany goją się szybko ale bez sprawnego nerwu następuje zanik mięśni do tego dochodzi bul , który z czasem zanika, i brak czucia które u mnie częściowo wróciło, Nie traćcie wiary najpierw jest brak ruchu , potem , minimalne poruszenie , dalej jest praca aby ruch wrócił do stanu pierwotnego, trwa to bardzo długo ale da się, rehabilitant mówił mi że ręka musi wykonać kilkadziesiąt tysięcy schematów ruchowych aby dana partia mięśni wróciła, potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata33l

Witam. 5 tygodni temu zostałam zaatakowana nożem. Napastniczka celowala w brzuch ale odruch obronny był i zaslonilam brzuch lewa ręką. Trafiła w okolice nadgarstka i nóż przeszedł na wylot. Są ścięgna uszkodzone mięśnie przecięte i prawdopodobnie nerwy. Lekarz  zszyl obie rany i nic więcej kazał czekać aż się zagoi. Po wizycie na pogotowiu poszłam do poradni chirurgicznej gdzie również powiedziałam że mam drętwienie 4-5 palca i grzbietu zewnętrznej lewej dłoni stwierdził że nerwy są uszkodzone. Na dzień dzisiejszy nie czuje prawie połowę dłoni i trochę wyżej nadgarstka zewnętrznego grzbietu ręki. Po między rana wlotowa A wylotowa jak dotykam to mam uczucie porażenia prądem od 4 palca do łokcia. Coraz słabsza jest ta ręką i boli do tego wydaje mi się że mięsień brzegu dłoni zewnętrznej  zanika. A i jak przykładem magnes do rany przy kostce nadgarstka to porusza się amura. Czyżby odlamek noża został w środku. Co dalej czy zostanę kaleką  o jakie odszkodowanie powinnam walczyć czy będę inwalidka. Najgorsze że jestem leworeczna. Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich uszkodzonych 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×