Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gula w pachwinie i ból przy kaszlu, staniu, chodzeniu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem. Od kilku lat (ok.7) mam pewną dolegliwość. Zaczęło się od promieniującego bólu z pachwiny do nogi i kręgosłupa. Diagnoza lekarska - rwa kulszowa. Po jakimś czasie w pachwinie zaczęła pojawiać się gula wielkości orzecha. Z reguły pojawia się 2 tygodnie przed okresem, i w pierwszym dniu znika. Diagnoza lekarska- Endometrioza (już wykluczona). Byłam już 3 razy u chirurga, lecz ten twierdzi że to nie przepuklina. Ból nasila się przy kaszlu, staniu, bądz chodzeniu. A co dziwne gdy byłam w ciąży objawy na ten czas zanikły...Więc mam pytanie -co **to** jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chirurg wykluczył przepuklinę to na pewno nie jest to przepuklina. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie USG zmiany wtedy, gdy jest obecna, być może wtedy też wykonać biopsję zmiany. Opis sugeruje raczej endometriozę (czy, aby na pewno wykluczono całkowicie to schorzenie)lub też okresowo powiększający się węzeł chłonny. O badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem i dosyć bolesny gdyż jestem w 7 mc ciąży mam kaszel mokry i przy kaszlu mocniejszym szczelilo mi w lewym boku pod rzebrem i teraz przy smarkaniu chodzenie kaszlu bardzo boli jest to ból nie do zniesienia co to takiego i co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×