Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie po operacji haluksów


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 28 sierpnia 2009 poddałam się operacji usunięcia haluksa w prawej stopie. Noga nie boli mnie za dużo po powrocie do domu środki przeciwbólowe zażywałam tylko 2 razy wieczorami, bo wtedy ból się nasilał. Tydzień po operacji rankiem miałam stan podgorączkowy, ale po południu temperatura unormowała się. Jednak nie to jest moim zmartwieniem. Otóż termin kontroli zamieszony na karcie wypisowej przypada na 8 października, co trochę mnie dziwi gdyż przeglądając fora internetowe wyczytałam, iż kobiety, które poddały się temu zabiegowi twierdzą, że miały usuwane szwy po 2 tygodniach. A jeżeli mam szwy, które same się rozpuszczają to, dlaczego odczuwam bolesne kłucia na skórze w miejscu gdzie jak przypuszczam była rozcinana skóra? Ból przypomina nakłuwanie igłą skóry, przypada mniej więcej na środek pierwszej kości śródstopia od góry a także nieco bardziej z boku po lewej stronie. Chciałam zapytać także o to czy 6 tygodni w gipsie jest konieczne skoro po 10 dniach od zabiegu zaczęłam stawać na nogę bez odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu (aż do teraz dnia 13 kiedy męczą mnie ukłucia)? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Pani założone szwy na skórę (nie używa się rozpuszczalnych szwów na zewnątrz skóry) to powinna mieć je Pani usunięte w około 10-14 dobie po zabiegu. Dlatego radziłbym właśnie w tym okresie udać się na kontrolę do poradni chirurgicznej. Lekarz po zbadaniu Pani zadecyduje o tym czy trzeba usunąć szwy czy tez nie oraz przedstawi dlasze sposoby postępowania. Mnie trudno więcej doradzać Pani bez badania bezpośredniego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc i radę. 31 lipca 2009 roku miałam operację na obie stopy usunięcie haluksów.11 wrzesnia miałam wyjete druty.22 wrzesnia poszłam do pracy, pojawiła sie potworna opuchlizna stop do tego stopnia ze z rozmiaru 37 przeszłam na rozmiar 40!!!!!!!Mija dwa tygodnie od kiedy zazywam leki ktore nie day zadnego efektu! Czy to prawidłowa rekacja, co robić?????????Dowiedziałam sie ze leki przeciw opuchliźnie powinnam zażywac jeszcze bedac z drutami. Nie miałam o tym pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem też po zabiegu i po 2,5 miesięcznym pobycie w gipsie wczoraj zdieli mi gips i zrobili zdjęcie po którym doznałam szoku bo paluch jak był krzywy tak jest .!!!!.Wnocy po operacji musieli mi rozcinać gips ,bo tak miałam usiśnięty i ciasny że jak go rozcieli to miałam już wielkie bomble i zaraz zrobiła mi się martwica .Po tygodniu zmienili gips ale nie zrobili zdjęcia i dziś po tylu cierpieniach poprawy nie ma .Zaznaczę jeszcze że drut miałam tylko w palcu II a w dużym nie .Na wypisie mam napisane ...utrzymująca się widoczna koślawość śródstopno-paliczkowym palucha z podwichnięciem śródstopno paliczkowym ..Poprawy nie ma a lekarze jakgdyby nic ,udają że nic się nie stało,kazali już do nich nie przyjeżdzać tylko dalsze leczenie w rejonie .Ręce opadają !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 lutego mialam operowany hauks w szwecji i jak na razie jestem mile zaskoczona bo przepisane leki przeciw bolowe nie wykorzystalam nie mialam zakladanego gipsu tylko opatrunek z bandazu po przjjscie do domu noge kazano trzymac troche uniesina i oparta na materacu.w dniu wczorajszym zdjeto mi szwy jak na razie nic sie nie dzieje niepokojacego jaki bedzie tego final napisze potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja jestem tydzien po operacji haluksów (obie nogi). Emcia, nie rezygnuj, prawda jest taka, ze kazdy indywidualnie przechodzi ten zabieg. Nie wierze, ze nie nie boli. Boli, boli, ale jest to bol do zniesienia, a jak nie zrobisz tego zabiegu to i tak nadal bedziesz cierpiala.Metod usuniecia haluksów jest wiele i dobry lekarz powinien zastosować odpowiednia do schorzenia. Ja miałam metoda Chevrona, czyli mam drut, który bedzie usuwany po 6 tygodniach, ale to normalne, ze kosci musza sie naprostowac, prawda? zycze wszystkim zdrowia i pieknych stópek::))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się pierwsza doba po operacji lewego halluksa. Boli...bandaż (nie mam gipsu) zakrwawiony, ale już suchy. Duży paluch odrętwiały, sztywny, trochę bez czucia. Właśnie ten brak *odczuwalności* mnie niepokoi...Jutro idę na zmianę opatrunku, dowiem się co jest normą,a co nie, ale jeśli ktoś mógłby mi napisać, czy tez tak miał...A w ogóle bez kul nie dałabym rady, nawet nie mogę się na tej stopie oprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miesiac po operacji obu nóg jak narazie jest dobrze nie boli i moge chodzic w specjalnych butach,nie miałam gipsu,ani drutów operacje robił lekarz nowa metoda Austina.leków przeciw bólowych prawie nie brałam nie było takiej potrzeby jedynie trzymałam nogi wysoko by było dobre krazenie jestem zadowolona nogi sa ładne i proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 tygodnie i 3 dni po operacji metodą Scarf*a no i efekt...nawet zadowalający, jedynie co mnie zmartwiło to mimo wszystko brak wyraźnej przerwy między dużym palcem a następnym, ale ponoć tak musiało być. Jeżeli chodzi o ból - był, to normalne. Ale warto brać leki przeciwbólowe, działają przecież również przeciwzapalnie więc zabezpieczamy się. Lekarz nie wspomniał o rehabilitacji może któraś z Was wie jakie ćwiczenia, ile czasu po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji haluksa 9 miesiecy prawej stopy nadal mi puchnie i nie czuje duzego palca nie mam czucia az do drugiego malego gdzie sie koncza szwy chcialabym zapytac lekarza czy wruci czucie i w duzym palcu okolo paznokcia mnie bardzo boli co mam robic prosze o odpowiedz z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ksiezniczka169

maialam operacje 9 stycznia na haluxy i stope mortona mam drut w duzym palcu i cos przypominajacego skobel w 2 i 3 palcu mam po jednej srubie,miesien lydki tez mi przedłużali.mam gips ale tylko od spodu stopy do kolana.gdy minelo znieczulenie w kregoslup straszny bol byl cala noc i nastepny dzien...po 5 dniach wypisano mnie ze szpitala i za dwa tyg.mam zglosic sie na sciagniecie szwow,na zdjeciu RTG nozka wyglada bardzo ladnie prostanajgorsze jest to ze boli i trzeba brac tabletki i ta opuchlizna na calej stopie ne wiem kiedy zejdzie i kiedy drut wyciagna...kto wie prosze o odpowiedz :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna Bielsko

Witam. Jestem po operacji 16dni,mialam robioną lewą nogę metoda chevron.Znieczulenie miejscowe. Po jednym dniu wypisali mnie do domu,opuchlizna była straszna, noga sina i ciezka,mam szyne gipsową i druty.Szwy sciagneli mi po 12 dniach.Ból najbardziej dokuczliwy w nocy, ale tabletki działaja szybko.Nózka się ładnie goi.Przeraza mnie fakt ze jeszcze 3 tygodnie szyna gipsowa, a druty jeszcze 8tygodni! Moje pytanie czy ktos wie czy jak ściagnę szynę bede mogła chodzic z tymi drutami?Boje się stawac na skaleczoną nóżkę by nie zniszczyc efektu. Chciałabym tez wiedzieć jak się wyciaga druty i czy to boli?ponieważ są one niewidoczne. Jeżeli ktoś miał robione tą sama metodą niech sie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam 14.03.12 OP,prawej stopy,21%skrzywienia,mam 2 sruby Titanowe,stopa jeszcze troszke spuchnieta,czucie OK,co mnie martwi to bol w miejscu szycia drugiego palca gdzie jest sruba,Lekarz twierdzi,ze kazda pacjentka to przechodzi ale, jak dlugo bo,to mnie martwi,29.03.12 mam sciagane szwy,moze wtedy bedzie mniej bolec,chodzenie w specjalnym bucie tez nie pomaga bo bol jest.Zabieg mialam w prywatnej Klinice,po OP (3godz)wrocilam do domu.Mieszkam w Niemczech dlatego nic nie placilam,u nas pokrywa Kasa Chorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kobieta50

Kobiety nie łudzcie sie że będzie rózowo, stopa juz nie wróci normy ,nie będzie taka jak poprzednio ! Nie nabijajcie lekarzom kieszeni !!! Mialam robioną operacje met. scarf w 4 palcach druty ,2 sruby tytanowe w paluchu i specjalny but pooperacyjny. Rany pieknie sie zagoily , ale co z tego ? Stopa jest grubsza, palce grubsze,zrobilo sie wysokie podbicie i palce nierowno utawione! Jestem 2 miesiace po operacji i tylko ból stopy i bambosze mi pozostały !!!.Nie wyobrażam sobie chodzenia ! i w jakich butach ?? Czasami lepsze własne haluksy niż ciągly ból niż zmaltretowana i zniszczona operacyjnie stopa , która nigdy nie wroci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirosława

Drut to nie jest jakiś tam problem. Nie boli ale musi być w zależności od metody operacji. Przy wyciąganiu w ogóle nic nie czuć. Nawet nie wiedziałam kiedy został wyjęty. Najgorsze jest to, że ja miałam operację 17/08/2012 i tak naprawdę nie jestem zadowolona ponieważ za mało wycięto mi kości i dalej mam haluksa. Teraz czekam na reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was dziewczyny* ja miałam zabieg metodą Haddaba czyli nie miałam ani drutów ani śrub.Było to 16 listopada 2012 po 14 dniach zdjęli mi szwy,najpierw chodziłam o kulach w specjalnym bucie potem stopniowo w domu po około 5 tygodniach postawiłam stopę na podłodze.Wczesniej nie było to możliwe ,teraz chodzę bez kul ale oszczędzam stopę nie zginam jej przy stawianiu .Dostałam jeszcze chorobowe do końca stycznia ,dużo na początku trzymałam nogę wyżej wtedy mało puchła,mam nadzieje że przez ten miesiąc opuchlizna zejdzie całkiem a stopa wejdzie do normalnego rozmiaru.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam zabieg 13 listopada 2012 obu stóp metodą scarfa, 6 tygodni chodziłam w butach ortopedycznych, nawet po galeriach w nich biegałam :), dziś już chodzę w normalnych butach o jeden numer większych i jest z dnia na dzień lepiej, nogi czasami są spuchnięte,raz więcej raz mniej , ale na to aby było dobrze, potrzeba czasu, jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Miałam szczęście,że operował mnie dobry ortopeda i nic mnie to nie kosztowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem o co chodzi z tymi drutami, ale na samą myśl o drutach w palcach skręca mnie. Ja miałam zabieg na lewej stopie, nie wiem jaka metoda, ale łamali kości i przekręcali je. Gips założony na 6 miesięcy, po 14 dniach zdjęcia szwów. Prawie całe wakacje nie mogłam postawić nogi */ Minęło 7 miesięcy, a ja dalej czuje ból i kłucie, a palec jest sztywny, ma ograniczone ruchy. Lekarz kazał mi nosić silikonową wkładkę między palcami na noc i wkładki do butów. Trzeba się nacierpieć, jeszcze nie wiem czy to tego wszystkiego warte... Chciałabym jeszcze założyć buty na wysokim obcasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała przeprowadzony zabieg w prywatnej klinice. Koszty....powiem nie małe. Nogi od pierwszego dnia od operacji metodą Lapidus były mało spuchnięte, ból do wytrzymania. Zdecydowałam się na obie nogi bo to wygodniejsze -jedno L-4, leki itd.Chodzić zaczęłam (krótkie spacery po domu)po dwóch tygodniach. Teraz jestem 2 miesiące od zabiegu, stopy ładne ale góra część dużego palca jest nadal martwa pomimo rehabilitacji -masaż limfatyczny. Po dłuższym spacerze utykam i bolą mnie stopy.Wiem, że po wyprostowaniu 8 palców i usunięciu haluksów musi to potrwać ale czekam z niecierpliwością, bo czytając wasze komentarze jestem przerażona. Dobrze, że jestem już po...., acha, nie wierze w żadne uzdrowicielskie maści, urządzenia-one nie naprostują waszych zdeformowanych kości.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×