Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Masywne zmiany bliznowate w stawie łokciowym


Gość BEATA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Doktora małe pytanko:),postaram sie w skrócie opisać co mi sie stało.Wiec 6 lat temu po wielugodzinnej podróży autokarem zrobił mi sie krwiak w łokciu ,nie pomógł gips ani zastrzyki ani rechabilitacja w końcu zrobiono mi dekompresje kanału łokciowego, i było ok do stycznia tego roku,pech chciał że uderzyłam sie o dzwi tym łokciem i zaczał sie problem i znowu były zastrzyki w konću na podstawie usg przeprowadzono zabieg. Epikryza wyspisoa brzmi:na podstawie usg stwierdzono nieprawidłowy przebieg nerwu łokciowego na wysokości nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej . Podczas zabiegu stwierdzono uwiężnieciie nerwu łokciowego w bliżnie pooperacyjnej ,wypreparowano i uwolniono nerw ze zrostów, odtworzono anatomiczny przebieg nerwu,dodam jeszcze z wypowiedzi lekarza że ten nerw był bardzo wrośniety w tą starą blizne . Mam już pełen wyprost i zgiecie , jest problem z przeprostem ale podobnież to nie jest aż tak ważne (podczas próby zrobienia przeprostu mam wrażenie jakby mi w tym łokciu coś ciągneło do środka), no i najważniejszy problem to to że od początku bolał mnie ten nadkłykieć przyśrodkowy i tak zostało do dzis , ten ból jest coraz mocnejszy , każde wyprostowanie reki wiąże sie z bólem, o ten łokieć nie moge sie opierać ,a każde dotkniecie do niego to okropny ból ,. Obecnie przyjmuje zastrzyki NIVALIN ale poprawy żadnej nie ma .Zrobione badanie 2 tygodnie temu, MR wykazało: badanie uwydoczniło masywne zmiany bliznowate ukladające sie w obszar wielkości co najmiej 18mm- 24mm-32mm,pozaciągane wypełniająca bruzde nerwu łokciowego. Nerw bez typowej otoczki tkanki tłuszczowej dookoła . Obrzęk tkanki podskórnej łokcia na poziomie operowanym, obrzęk w około ścięgna wspólnego zginaczy oraz przyczepu dalszego mieśnia trójgłowego ramienia, ślad płynu w stawie. Bardzo prosze o przetłumaczenie mi co to oznacza. Dodam iż od zabiegu minęło już 3 mc. A nerw został już przesunięty ,czyli tzw.transpozycja nerwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale doszło do wznowy struktur bliznowatych po poprzedniej operacji z rozwojem stanu zapalnego wokół nerwu na skutek ucisku przez tkanki sąsiadujące, bliznowate. Trudno mi Pani w tym względzie doradzać, gdyż w tym portalu zajmujemy się problematyką chirurgii ogólnej, a nie ortopedycznej. Radzę z tym problemem udać się do chirurga, który Panią operował poprzednio. Nie wykluczone, że będzie potrzebny kolejny zabieg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×