Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie nadwrażliwości penisa


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, od pół roku współżyję z dziewczyną. Ponad cztery lata temu w wyniku zdecydowanie zbyt częstej masturbacji doznałem opuchlizny penisa, która nie zeszła do końca i pozostawiła trwały ślad w postaci delikatnego okrągłego pogrubienia członka zaraz pod żołędzią aż do kilku centymetrów w dół, podczas wzwodu. W tej sytuacji penis jest ogólnie nieco grubszy w górnej części. Podczas dochodzenia do wzwodu a jeszcze bardziej podczas zaniku erekcji to zgrubienie jest widoczne mocniej. Myślę, że mam podstawy uważać, że może to być przyczyną pewnej nadwrażliwości podczas stosunku, który jest dla mnie zbyt intensywnym doznaniem (to zgrubienie dużo mocniej ociera się o ściankę pochwy?), by móc go kontrolować w sposób przynoszący nam obojgu satysfakcję. Czy tak może być w istocie, czy też nie ma to wpływu na intensywność doznań i powinienem szukać przyczyn gdzie indziej? Czy coś takiego po tak długim czasie da się jeszcze zlikwidować? Czy da się to zrobić jedynie zabiegniem chirurgicznym? Do kogo mógłbym się z tym zgłosić? Mam z tego powodu pewne kompleksy i postanowiłem poszukać odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej nie ma ten stan nic wspólnego z nadwrażliwością w czasie stosunku. To raczej takie ukształtowanie Pan penisa anatomiczne, wątpię, że to stan przetrwały po masturbacji w dalekiej przeszłości. Problemy z wcześniejszym wytryskiem są raczej natury psychicznej. Można zastosować prostej metody z użyciem środków znieczulających miejscowo - znacznie wydłuży to stosunek. Czasami także stosuje się leki przeciwdepresyjne. Oczywiście o wszystkim musi zadecydować najlepiej urolog, który po bezpośrednim zbadaniu Pana zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×