Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

UKM nerki prawej z niewielkim zastojem oraz pojedyncze ognisko hyperechogenne bez cienia tylnego-zwapnienie


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze Pragnę zadać to pytanie bezpośrednio do Pana. Dnia 08.05.b.r. podczas rutynowego badania USG jamy brzusznej przeczytałam: *UKM nerki prawej z niewielkim zastojem oraz pojedyńcze ognisko hyperechogenne bez cienia tylnego-zwapnienie* Zrobiłam badanie moczu: barwa:żółta klarowność:przejrzysty ciężar właściwy: 1.025 pH: 6.0 glukoza:nie wykryto bilirubina:nie wykryto ciała ketonowe:nie wykryto białko:nie wykryto urobilinogen:0.2 EU/dl azotyny:negatywny krew:nie wykryto leukocyty: nie wykryto Osad moczu(mikroskop) Śluz: dość liczne pasma wpw nabłonki wielokątne: poj. w polu widzenia bakterie: poj. w polu widzenia erytrocyty: 6-8 świeże w polu widzenia leukocyty : 2-3 w polu widzenia Lekarz urolog obejrzał wyniki i stwierdził że w USG nic takiego złego nie ma. Przepisał mi tylko lek NOLICIN do stosowania 2xdziennie, kazał dużo pić i musiałam kupić jeszcze pastę DEBELIZYNA. Pytałam czy mam przyjść do kontroli, odpowiedzał,że gdyby się pojawiła gorączka albo ból. Brałam leki, dużo piłam i stosowałam pastę DEBELIZYNA. Wczoraj tj 03.09 poszłam do kontroli do lekarza urologa-chirurga,zrobił mi badanie USG i w badaniu nie wykryto żadnej nieprawidłowości w nerce, a tymbardziej żadnego ogniska hiperechogennego tak jak to było wcześniej. Obie nerki położone prawidłowo, zarysy nerek prawidłowe UKM obu nerek bez cech zastoju i kamicy. Do USG dołączone zdjęcia obu nerek. Co to mogło być skoro już tego nie ma???? Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to ognisko zwapnienia mogło być niewielkim złogiem schodzącym z dróg moczowych o czym mogłaby świadczyć niewielka ilość świeżyć erytrocytów w osadzie moczu, niewielki zastój w nerce z hyperechogenicznym ogniskiem. Złóg musiał być niewielki dlatego bezbólowo opuścił drogi moczowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teresa

witam Mój mąż miał tomografie jamy brzysznej i miednicy malej z kontrastem.napisano nerka lewa bez zmian ogniskowych cech kamicy i zastoju moczu.nerka prawa bez zmian ogniskowych i cech kamicy.Zastoj moczu w prawej UKM -w fazie opoznionej widoczne poziomy kontrastu w miedniczce i kielichach.Moczowód prawy poszerzony na całej długości ok 13 mm,w fazie opóżnionej po 10 minutach nie jest zakonstrastowany.Odcinkowe pogrubienie ściany pęcherza moczowego do grubości ok 8 mm w okolicy prawego ujścia pecherzowo moczowodowego Moje pytanie czy na podstawie takiego badania może lekarz zadecydować usunięcie nerki.Watroba trzustka sledziona i nadnercza niepowiększone bez zmian ogniskowych. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam mialam dzis usg i jestem w 33 tyg ciazy dziecku wyszlo w rzucie nerki prawej widoczna zmiana hypoechogenna o wym.22x11mm mogaca odp poszerzonemu ukm nie mam pojecia o co chodzi czy ktos mi moze to wytlumaczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×