Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Euthyrox N 50 a tycie


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

ja biore euthyrox od 6 miesiecy i przytylam chyba z 10 kilo a to przez ciagly apetyt. Przy braniu tego leku zwieksza Ci sie metabolizm i pokarm jest szybciej trawiony wiec nadmiar jest pakowany w kom tluszczowe, dlatego powinno sie odzywiac jak diabetyk czyli jesc malo ale co dwie godziny +ruch powinno sie wszystko unormowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorac Euthyrox, a biore go juz4 miesiace przytylam, duzo, bo do tej pory nosialm rozmiar 38 najwiecej, teraz 40. z tym jakos sobie radze, ale niezstety gorsze ejst to ze mam rozstepy, straszne na posladkach, udach. Nic przyjemego.. Z jednej strony niby ma momoc, ale z drugiej, odrobine szpeci cialo, mimo odpowiednich posilkow i aktywnego spedzania czasu wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

ja brałam euthyrox najpier 25 potem 5o teraz 75 i tyje, chociaz moja endokrynolog mowi ze ten lek nie ma zadnych skutkow ubocznych ale jak widac ma bo moje tycie jest faktem, staram sie pilnowac z jedzeniem ale widze ze tyje od leku nie wiem co robic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eeeee anonim

kochani biore ten lek przez 3 lata i mam ciagly problem z waga tyje nic nie jedzac nie sluchajcie pierdol co mowia lekarze nie pomaga tu zadna dieta ani zaden ruch mam na mysli bieganie chodzenie zastanawiam sie czy poprostu nie przestac go brac (a tez mam usunieta cala tarczyce)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 zaczęłam brać Eutyroks 50mg,miałam podwyższone TSH (powyżej 6)powoli ale systematycznie chudłam i w końcu waga sie ustaliła na korzystnych dla mnie parametrach. Nagle jakis miesiąc temu zuważyłam że przytyłam chociaż jem jak zwykle tzn, mało bo tak jem całe życie. Jestem przerażona bo z każdym dniem przybywa mi kilogramów! W dodatku mam coraz mniej włosów. Czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też birę eutyrox juz od dwóch lat i ciągle tyję , juz sie pomału do tego przyzwyczajam tylko denerwuja mnie pytania z otoczenia mam juz dosyc tego ale niestety nie moge przerwać leczenia bo jak zrobie sobie przerwe w braniu leku to poziom TSH wynosi powyzej 18. wiec mam pytanie czy jest jakis inny lek na to schorzenie moja lekarka niestety caly czas sie trzyma tego leku i nie chce zmieniac pomozcie co mam robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja rownież mam przepisany ten lek zaczynając od najmniejszej dawki czyli pół tabletki, po 6 dniach mam brać na zmianę i po kolejnych 6 dniach cala tabletke, mam 20lat i waze 47kg(dodam ze jestem 2 lata po porodzie) i co zzauwazylam ze pojawil sie straszny apetyt ale reszta objawow zostala min. sennosc, bole glowe, ciagle zmeczenie nerwowosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego,czy dawka jest dobrze dobrana. Ja mam niedoczynność zdiagnozowaną od ponad dwóch lat. Dawki Euthyroxu brałam różne, wszystko zależało od wyników badań i od mojego samopoczucia. (poza tam dwa razy byłam w ciąży) Moja waga (oprócz ciąży) wahała się w granicach 2 kilo w górę ,lub w dół. Radzę szczerze porozmawiać z lekarzem, albo go zmienić, chociaż to może być trudne. Aktualnie jestem na Euthyrox 125N i jest O.K. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eva mam pytanie do ciebie piszesz że byłaś w ciąży 2 razy.Wszystko przebiegało dobrze?? ja dowiedziałam się o niedoczynnosci przez to ze poroniłam. wczoraj byłam u lekarza i od dziś biore leki.Lekarz powiedział mi że narazie nie mozemy sie starac o ciaze bo napewno znow poronie.a ja tak pragne dziecka a kolejna wizyta dopiero za ponad dwa miesiące:( czekam na wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat i biorę od 2 mc tabletki i schudłam(niedoczynność). Początkowa dawka 25. teraz 50. czuje się dobrze ale strasznie nogi mnie bolą, mam nadzieje, że i to minie. Taka rada dla was dziewczyny - lepiej nie pić za dużo alkoholu przy tych tabletkach :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Margaret

Mam zdiagnozowaną niedoczynność od ok. 7 miesięcy i tyle czasu zażywam euthyrox N50, do tej pory nie przytyłam, owszem schudłam parę kilo ale też regularnie i dość intensywnie ćwiczyłam przez ostatnie miesiące. Martwi mnie tylko to, że ostatnio mam ogromny apetyt, mogłabym jeść przez cały dzień bez przerwy! Poza tym bywam bardziej zmęczona i kiepsko sypiam... o co chodzi z tym alkoholem przy tych tabletkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 tygodni biorę Euthyrox 25, teraz 50 i przytyłam 2 kg. Przeszłam na dietę, ale jest to męka, bo apetyt niestety dopisuje. Lekarz mówi, że będziemy zwiększać dawkę i w tym cała nadzieja, że jakoś się to unormuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę 50-tkę od dwóch miesięcy, od tego czasu przytyłam aż 6 kg! Już przed leczeniem ważyłam dużo, liczyłam, że schudnę, a jest odwrotnie.. Jem o wiele mniej niż przed stosowaniem leku. Zastanawiam się, co będzie lepsze, zmiana dawki, czy od razu specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×