Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana ogniskowa w wątrobie


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim badaniu usg Wykryto 2 cm rozrost guzkowy. W KT. widoczna zmiana ogniskowa średnicy 1,5 cm, przedstawiajaca sie jako obszar normodensyjny. Byłam hospitalizowana w koncowym efekcie jestem skierowana do gastrologa w celu wykonania badania scyntygrafii i rezonansu magnetycznego jamy brzusznej. Czy opis w badaniu KT jest niewystarczający, czy to jest cos powaznego i czy bedzie potrzebna operacja.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wynik TK jednoznacznie mówi o guzkowym ogniskowym rozroście wątroby. Jest to zmiana łagodna, z resztą bardzo mała, wymaga tylko obserwacja. Oczywiście dla upewnienia się całkowitego warto wykonać jeszcze rezonans i scyntygrafię. patrz: http://www.echirurgia.pl/watroba/ogniskowy_rozrost_guzkowy_watroby.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-12-2012rok -Witam zainteresowanych. Ja mam guza fnh ,który wykryto około rok temu, żyję normalnie, ale nie pije, nie palę, staram się przestrzegać diety. Niedługo mam zrobić USG , sama jestem ciekawa czy guz urósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia, lat 25

witam u mnie wykryto fnh 2 lata temu guz miał 74 mm. na razie czuje się dobrze a lekarze nic z tym nie robią .... guz urósł teraz ma 87mm lekarze tez się tym nie przejęli a jak byłam u lekarza i zapytałam co z alkoholem i dietą to na mnie nawrzeszczał że nie jestem chora, czy czuje się jak chora osoba itd więc nie stosuje żadnej diety i zdarza mi się wypić alkohol. do tego mam polipy na woreczku żółciowym i bardzo gestom krew biorę tabletki i krew dalej gęstnieje :((( od jakiegoś czasu prawie co miesiąc mam aftę a przy tym bolące węzły chłonne. nie wiem co robić i gdzie z tym iść piszcie co tam u was i zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Również mam FNH... guz ujawnił się po porodzie w 2011, miał jakieś 5cm teraz ponad 7, jestem po dwóch biopsjach, które potwierdziły wynik pierwszej tomografii, teraz czekam na rezonans, który będzie w czerwcu,do tego wszystkiego doszły mi problemy z estrogenami i nie wiem czy to przez guza czy nie, dodam, że poroniłam (lipiec 2012), jestem skołowana, nie wiem co robić, żyć normalnie czy jednak nie?? chciałabym mieć drugie dziecko ale świadomie nie podejmuję tej decyzji bo nie wiem co się stanie, gdyby guz urósł i trzeba było wybierać pomiędzy życiem moim czy dziecka? nie chcę takiej sytuacji, nie wiem też czy lekarze zdecydują się na operację, nie chcę z tym żyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po rezonansie,guz się nie powiększa, jest w granicach 6,5cm, czy ktoś może mi powiedzieć czy mogę zajść w ciążę, czy jest to ryzykowne jak wspomniał lekarz..gdzie się nie konsultowałam każdy mówił inaczej, już nie wiem co mam robić, myśleć i gdzie się udać po pomoc, bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co oznacza taki wynik? Czekam na wizytę u hepatologa .. Na razie wiem tyle: Wątroba prawidłowej wielkości o wzmożonej, stłuszczeniowej strukturze echa z widoczną zmianą ogniskową, hypoechogeniczną ok.20 mm śr w seg IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam małe ognisko FNH i jestem już po resekcji wątroby związanegoo z większym FNH. Długo zastanawiałam się czy iść na operację, ale ból brzucha był bardzo duży, stąd moja decyzja by poddać się operacji. Mnie lekarze uczulali by poczekać z zajściem w ciążę, więc czekam, aż po operacji nabiorę sił. Pójdę na kontrolę i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kokolino. Witaj. Jak możesz, to napisz gdzie miałaś usuniętego guza FNH, czy w zwykłym szpitalu na chirurgii, czy w jakimś specjalistycznym, ile miał cm? że podjęli decyzję o jego usunięciu?Jak się teraz czujesz? 07.05.2014r. godz. 21.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×