Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracające bóle jelita o charakterze kolkowym


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Mój bliski znajomy ma problem ze swoim zdrowiem. Ma 28 lat. Od marca ma problemy z podbrzuszem i nadbrzuszem. Ma nawracający się ból, który jest w różnych miejscach tak jakby na jelitach. Czasem mówi, że jelita *ruszają się*. Czasem ma krępującą sytuację z wzdęciami. Mówił też, że czasem razem z uczucia parcia odczuwa taki dziwny ból w jamie brzusznej, Chodzi po lekarzach, robi badania krwi, krew utajoną, usg, mocz, pasożyty, itp. Z tego co mi oopowiadał bóle mają charakter kolkowy. Podejrzewa, że może mieć raka jelita (grubego lub cienkiego). Dostał skierowanie na kolonoskopię jednak zwleka z tym badaniem, ponieważ się boi wyniku. Oglądałam jego wyniki badań: OB od marca wynosi 1. Amylaza i próy wątrobowe są w normie. Nie ma spadku krwi. Hemoglobina i erytrocyty utrzymują się przy górnej granicy. Tak ma od urodzenia.. Proszę mi powiedzieć, czy na podstawie powyższych badań, które wykonuje od marca (tj. 7 miesięcy) i są dobre to jakie to jest ryzyko, że jest to właśnie rak na jelitach? Czy biorąc pod uwagę powyższe wyniki jak duże jest prawdopodobieństwo, że jest to nerwica i on sam się nakręca? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze haemophilus. Czy niezmienne od marca wyniki morfologiczne mogą maskować chorobę nowotworową? Mam na myśli OB, które wynosi 1 i nie ma niedokrwistości. Czy pomimo takich wyników i bóli może być rozwinięty rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×