Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne napięcie mięśni brzucha


Gość Paweł P.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Kilka razy zdarzyła mi się następująca rzecz. Np. wczoraj podczas wiercenia w suficie naprężył mi się chyba jakiś mięsień w jamie brzusznej po lewej stronie od kręsgosłupa. To chyba jest jakiś pionowy mięsień. Brzuch po tamtej stronie zrobił się twardy. Jak ponaciskałem to miejsce to za jakieś 3-5 minut ustąpiło. Nie wiem czy ze stresu, ale zaraz po ustąpieniu zaczęły mi mocniej pracować jelita (czułem ich pracę). Raz takie napięcie mi się zdarzyło jak leżałem to naprężyły mi się mięśnie bvrzucha po lewej stronie. Jak mocno ścisnąłem brzuch (tak jakby do pępka) to coś w nim strzeliło i poczułem jak powietrze w nim gdzieś się przesączyło. Często mam bóle w różnych miejscach jamy brzusznej. Które występują w nadbrzuszu i podbrzuszu. USG nic nie wykazuje. Miałem robiony test na helicobacter z krwi z palca, ale nie wiem ile to jest warte. Robiłem też 2 x test na krew utajoną i posiew na pasożyty - wyniki negatywne. Czy takie napięcia w jamie brzusznej to mogą to być jakieś zmniejszenia światła jelit, że coś mi się tam blokuje? Czy stres może powodować takie objawy? Jak bardzo problem jest poważny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Raczej nie jest to problem ze zwężeniem światła jelita, być może jest to zespół jelita drażliwego. Najpierw trzeba jednak wykluczyć pozostałe przyczyny organiczne wykonując gastro- i kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGNIESZKA

w obrebie esicy widoczny jest patologiczny naciek dl.96mm szer 33 mm swiatlo jelita zwezone widoczne jest naciekanie tkanki tluszczowej okolojelitowej brak nacieku narzadow sasiadujacych co to oznacza pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×