Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na śledzionie


Gość Joanna, 21 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna, 21 l.

Nie dawno przyjechałam ze szpitala, w którym znalazłam się z powodu ostrego bólu brzucha. Po kilku badaniach USG, okazało się, że całą otrzewną i przestrzeń miedniczną wypełnia płyn, niewiadomego pochodzenia. Ani ja, ani lekarze nie mogli dojść do tego, skąd wziął się ten płyn. Po wykonaniu tomografii brzucha okazało się, że mam torbiel na śledzionie, która mi pękła i z której pochodzi właśnie ta substancja. Płyn z jamy brzusznej usunięto, wykonując punkcję brzucha, umieszczając redo, do którego spływał płyn. Moje pytanie brzmi: Skąd wzięło się u mnie takie schorzenie, skoro nigdy nie miałam żadnego wypadku, nigdzie się nie uderzyłam. Nie miałam także nigdy wcześniej problemów z brzuchem? Jak ma wyglądać dalsze leczenie, skoro ta torbiel tkwi dalej na mojej śledzionie? Jakie mam podjąć działanie, żeby wyzdrowieć na dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiele mogą być charakteru pasożytniczego i niepasożytniczego,stanowią wskazania do splenektomii W czasie zabiegu,chirurg zdecyduje o wszczepieniu framentów/zdrowych/ śledziony do sieci,aby przejeły czynności usuniętej śledziony.Rekonwalescencja uzależniona jest od metody przeprowadzonego zabiegu Laparoskopowa 1 ,miesiąc,klasyczna ok.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam torbiela na sledzionie od 10 lat jest ona stara lekarze twierdza ze nie jest konieczna operacja raz w roku robie badania i nie powiekasza sie radykalnie ma 0,8mm jak ja wykryli miala 0,5mm czy ciaza moze byc zagrozona iczy porod moge miec naturalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem chory na raka - ziarnicę złośliwą. Torbiel na mojej wątrobie miała wymiary wtedy 16x10mm teraz, dwa lata po wyzdrowieniu torbiel ma 19 na 17mm, w dodatku pojawiła się druga, wielkości 7mm. Lekarz te dwa lata temu mówił by sie nie przejmować, ale teraz widocznie nie jest lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam torbiel na śledzionie. Lekarze mówią że torbiel jest tak duży że śledziona mi nie pracuje i może w każdej chwili się rozlać. Jednak w moim mieście nie wykonuje się takiego typu operacji, ponieważ nie lekarze nie mają tak dużego doświadczenia. Chciałabym wiedzieć czy bardzo muszę uważać na siebie i czy po operacji będę mogła normalnie funkcjonować. Mam 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja .

Jasne ze musisz uwazac mam torbiele na sledzionie i za tydzien mam operacje moja sledziona rowniez nie pracyje . kazdy upadek uderzenie i mocniejszy nacisk moze spowodowac tak zwany rozlew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałam masterktomie piersi rak 3 stopnia w tym rok miałam zrobiony rezonans całego ciała który wykazał ze mam torbiele po obu stronach śledziony z jednej powyźej 4 cm a drogiej 2 na 1cm ,chirurg robił usg i stwierdził ze te torbiele mam niby od urodzenia .Nie bardzo mnie uspokoił bo skąd niby ma to wiedzieć skoro wcześniej nie miałam robionych żadnych badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też borykamy się z problemem śledziony. Mam 2 torbiele duże, tez im grozi pęknięcie. Obecnie szukam bardzo dobrego fachowca co się tym zajmie ... Chętnych niestety niema bo to za bardzo skomplikowane a nasi lekarze.... no cóż nie mają (jak juz ktoś wspomniał) doświadczenia w tego typu operacjach bo to podobno nie lada rzadka przypadłość :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×