Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre kłucie z lewej strony klatki piersiowej


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni, najczęściej wieczorem chwyta mnie dziwny kurcz z lewej strony klatki piersiowej. Ostre kłucie promieniujące pod lewą pachę. Nie mogę się wtedy poruszyć a przy nawet bardzo płytkim wdechu czuję ostre kłucie. Stan ten trwa do około 10 min, potem pozostaje lekki ból w miejscu kłucia, sięgający lewego boku. Czasem w ciągu dnia pojawiają się kłucia, ale nie aż tak silne (i tylko w lewej części klatki piersiowej). Czego powodem mogą być te dziwne kłucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to zwykłe nerwobóle, samoistne podrażnienie nerwów międzyżebrowych, dość częste u ludzi emocjonalnie nadpobudliwych. Oczywiście trzeba z tym problemem skontaktować się bezpośrednio z lekarzem, aby wykluczyć chorobę serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję fizycznie, przy tym mam dużo stresów zwiazanych z pracą i nie tylko. Mam 21 lat i takie same bóle (identycznie bym je opisała) bardzo mnie to martwi czy to na tle nerwowym, czy coś z piersią, czy może z wysiłku??..:( Ataki są czasem bardzo nieznośne( jakbym miała miec za chwile zawał okropne) ból właśnie z lewej strony klatki piersiowej, promieniujący pod lewą pachę. Gdy minie tak ostry, potem czuje takie ciepło jakby mrowienie, naprawdę dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Ja przed chwilą miałam takie same objawy. Bardzo mnie martwią.Już kilka razy mi się to zdarzyło. Czuję teraz w piersi takie ciepło.. Wydaje mi się, że to na tle nerwowym, mam nadzieję, ze to nic z sercem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ok 3 tyg mialam kaszel lekarz nic nie slyszal w oskrzelach wiec obylo sie bez antybiotyku niestety po paru dniach moje samopoczucie sie pogorszylo zapalenie zatok i dalej silny kaszel i niestety antybiotyk ktory biore juz 3 dzien od 2 dni mam bole pod lewa piersia boli przy oddychaniu a przy kaszlu jeszcze gorzej i co najgorsze jest coraz gorzej bol promieniuje pod pache !! Jaka moze byc tego przyczyna ? Ktos moze mi pomoc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po *ponad* dwóch latach. Przyczyny tego zjawiska bywają różne, przez 2 lata obserwowałem swoje objawy, przeprowadzałem konsultacje i eksperymenty. Przyczyna (przynajmniej u mnie) leży po stronie stresu, a ten związany ze zdenerwowaniem, strachem, obawami, podejrzeniami. Dąży to do depresji i owego bólu, o którym tu mowa. Nie jest to nic groźnego, ale dokucza. Objawy lubią się utrzymywać. Dobrym sposobem na to jest przebywanie z ludźmi, unikajcie samotności, wysiłek fizyczny, praca i co najważniejsze - hobby. Wysiłek fizyczny sprzyja wytwarzaniu endorfiny, tu ona ma znaczenie zbawienne. Trzeba też uważać przy ćwiczeniach, mocne zapieranie mięśni w nieodpowiedniej pozycji lubi wywoływać ten błogi stan kłucia w piersi. Dla tych co piszą, że to coś z sercem to radzę zająć się czymś - nie masz pojęcia, nie budź paniki. Jeśli nie występują inne objawy po za kłuciem lewej pachy to nie ma powodów do obaw. Jednak jestem jak najbardziej za tym by zbadać się, obserwować i podzielić się z nami informacjami. Obserwacje, które poczyniłem dotyczyły nerwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu (dwa miesiące) mam uczucie że coś się dzieje z moim organizmem. jakiś czas temu miałam bardzo wysokie ciśnienie przyjechało do mnie pogotowie i powiedzieli że to na tle nerwowym. od tego czasu cały czas coś mi dolega ból pod pachą wrażenie że nie mogę oddechu złapać mierzę ciśnienie jest w normie ale obawiam się pulsu jest podwyszone 80 do 100. miałam robione ekg i podobno z sercem jest wszystko ok. bardzo się boję iść do lekarza że coś mi będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Halszka 62 lata

Ból dokładnie w zagłębieniu pod lewą piersią. Pojawia się nieregularnie, przeważnie jak się ułożę na prawym boku, wtedy wydaje mi się, że pierś uciska jeszcze to miejsce (mam duże piersi) więc zmieniam pozycję na lewy bok. W ciągu dnia ból się nie pojawia, przynajmniej nie pamiętam. Dodam, że jestem nerwowa, dużo w życiu przeszłam, jestem pod ciągłym stresem. EKG zawsze było w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Halszka 62 lata

Ból dokładnie w zagłębieniu pod lewą piersią. Pojawia się nieregularnie, przeważnie jak się ułożę na prawym boku, wtedy wydaje mi się, że pierś uciska jeszcze to miejsce (mam duże piersi) więc zmieniam pozycję na lewy bok. W ciągu dnia ból się nie pojawia, przynajmniej nie pamiętam. Dodam, że jestem nerwowa, dużo w życiu przeszłam, jestem pod ciągłym stresem. EKG zawsze było w normie. Muszę jeszcze dodać, że mam zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i karku. Jeśli ktoś ma podobne objawy, to proszę o komentarz lub ewentualnie od lekarza jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×