Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy blizna pooperacyjna wyrostka robaczkowego ma prawo boleć?


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie dwa miesiące temu miałam operacje na wyrostek robaczkowy.Był to rozlany wyrostek z zapaleniem otrzewnej,po sześciu dniach z powodu ropnia Zatoki Douglasa byłam drugi raz operowana i przez 8 dni chodziłam z drenem.Zostałam wypisana do domu w stanie dobrym,ale od jakiegoś czasu odczuwam ból w pewnym odcinku blizny.Czy to normalne?A dziś w nocy obudził mnie taki sam ból brzucha(nie był on jednak taki silny) jak dwa miesiące temu.Czy to objaw,że coś się dzieje czy wina diety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucie bólu brzucha po Appendektomiip i po usunięcia ropienia mogą utrzymywać się długo,do kilku miesięcy mogą być uzależnione od np.*pogody,wysiłku.Jednak jeśli ma pani,jakieś obawy,proszę wykonać badanie USG,które wykaże czy, obawy są uzasadnione.Dieta po takim okresie nie jest wymagana i nie ma wpływu na opisane bóle.Chyba,że są gastrologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli badanie USG wykazuje,że jest dobrze,/bóle mogą pojawiać się samoistnie,nieznana jest przyczyna powstawania takich bólów,mogą być psychogenne/nie ma co się przejmować.To co pani określa jako guz może być częścią zrostów,które do pół roku powinny zanikać i być mniej wyczuwalne.Gdyby jednak guz miał tendencję do wzrostu pojawiła się temp.i bóle należy bezwłocznie udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Marta. Prawie 3 lata temu miałam usuwany wyrostek robaczkowy podobno operacja przebiegła bez problemów, lecz od jakiegoś czasu odczuwam bóle blizny, pieczenie i czasami kucie. Co to może być? Nie wiem niektórzy mówią że to uroki Łukowskiego szpitala, no ale cóż chciałabym się poradzić, co Ja mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do Pani Marty. Tak samo jak Ona jestem po operacji wyrostka robaczkowego 3 lata temu i od niedawna zaczęłam czuć w tym miejscu skurcze, raz częściej a raz rzadziej. Czy to możliwe, że blizna po takim czasie zaczęła reagować na zmianę pogody? Czy to coś innego coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TAKI SAM PROBLEM JAK PANI MARTA.W wieku 13lat byłam operowana -usunięcie wyrosta robaczkowego,+zapalenie odtrzewnej po ok.tyg od wycięcia wyrostka.Od tamtej pory minęło juz 12 lat,i co jakiś czas odczuwam ból(boli tak że jeżdże do szpitala po zastrzyki przeciwbólowe).Oczywiście zalecono mi badania,chirurgiczne,usg,ginegologiczne itp.i co Lekarze nie mają pojęcia co to jest i jaka jest przyczyna bólu.Niektórzy twierdzą że to zrosty i rozkładają ręce.A no i tak jak w przypadku P.Doroty odczuwam swędzenie przy zmianie pogody ,ale to chyba normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operację wycięcia wyrostka 54 lata temu (mam 66) i od kilku tygodni blizna boli mnie i dziwnie swędzi, jakby zaczęła się wewnątrz rozrastać, żyć swoim - niekomfortowym dla mnie - życiem. Miałam kilka lat temu malutkiego nowotwora skóry - raka podstawnokomórkowego. Teraz się zastanawiam, czy to mógłby być przerzut (ten rak daje tylko 5 % przerzutów) i galopem rezerwuję termin na potrzebne badania. Niech nikt nie zwleka, tylko szybciutko się przebada.Ufff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w marcu zeszłego roku mialem wycinanie wyrostka od kilku dni rwie mnie w okolicy blizny wczesniej tak nie bylo nawet po ciezkim wysilku trening silowy czy praca co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×