Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jąder, podbrzusza oraz spuchnięte nasieniowody


Gość Emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na bólu jąder. Czasami jest to lekki ból (przynajmniej tak było dawniej), a czasami okropny ból przechodzący na podbrzusze (np. tak jak dziś). W tym drugim przypadku dotykając jądra czuje straszny ból. Sprawdzając więcej zobaczyłem też, iż mam spuchnięte nasieniowody.. najczęściej odczuwam to wszystko po spotkaniu z moją partnerką. Nie czuję tego podczas pobytu z nią, ale po owszem. Na początku myślałem, że może poprostu o coś udeżyłem ale czytając inne problemy wolę o tym napisać. Może to od nieumyślnego nacisku na jądra przez moją dziewczynę.? Czy jest możliwość, że jestem bezpłodny.? Proszę o jak najszybszą i najstaranniejszą pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trudno mi odpowiedzieć konkretnie na to pytanie bez bezpośredniego badania. Na pewno trzeba z tym problemem udać się do urologa, aby sprawdził czy wszystko jest w porządku. Takie objawy mogą np. świadczyć o żylakach powrózka nasiennego. Ale przyczyna może też być lapidarna. W czasie, gdy spotyka się Pan ze swoją dziewczyną dochodzi do podniecenia seksualnego. Wtedy zbiera się sperma w kanalikach jądra i najądrza co (jeśli nie dojdzie do wytrysku) powoduje po pewnym czasie ból. Ból taki samoistnie w końcu ustępuje, ale po wytrysku (szybciej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie to samo. Spotykam sie z dziewczyną, całujemy się i dotykamy co mnie podnieca ale kiedy wróce do domu moje jadra są twarde i opuchnięte, strasznie bolą, siedzieć nie potrafię. No i wtedy sam muszę doprowadzić do wytrysku żeby przestały boleć. Strasznie to niekonfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielki znawca

Też tak miewałem gdy po dłuższym czasie nie widywania się z dziewczyną dochodziło do pieszczot. Jeżeli nie doprowadzicie po tym do wytrysku to możliwe (przynajmniej mi sie tak wydaje a lekarzem nie jestem), że poprostu nazbierało Wam sie zbyt dużo nasienia i uciska to na jądra i nasieniowody. Kiedyś byłem z tym u lekarza pierwszego kontaktu (mężczyzna) i polecił mi tak zrobić no i ustąpiło :) Może i nie komfortowe ale lepiej to zdzierżyć i nie czuć bólu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam bo mam podobny bol tylko nie taki ze wytrzymac nie idzie i moj jeden nasieniowod jest tak jakby spochniety twardy i jak dotykam to bardziej boli po stosunku niby nie boli nic ale porwaca po paru godz i martwie sie tylko tym twardym nasienowodem moze ktos takiego czegos doswiadczyl pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ból nasieniowodu lewego i jest on czasami spuchnięty to tak jak napisane było na samym początku może to okazać się żylak powrózka nasiennego. z reguły występuje on z lewej strony ponieważ lewy nasieniowód jest dłuższy od prawego i działa tam większe ciśnienie. radzę udać się do urologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem. Po wizycie u dziewczyny, pocałunkach i macankach. Lekarz ogólny zbadał mnie i wprost powiedział, że jeżeli brak jest zakończenia piszczot (wytrysku) to można doprowadzić do niego samogwwałtem. I terazz już jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo 

bylem na 3 usg jader u lekarza bylem

u 2 urologów kazdy mi powiedzial ze jestem zdrowy  mialem usg ukladu moczowego brzucha calego badanie prostaty i kazdy mowi jest pan zdrowy a mam to samo co ty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×