Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle jądra, obawiać się skrętu jądra?


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Na wstępie chciałbym przekazać, że kiedy miałem ok. 9 lat przeszedłem operację wodniaka w lewym jądrze oraz małej przepukliny(także po lewej stronie). Obecnie mam 16 lat. Na początku kwietnia br. grałem w piłkę i odbierałem ją z góry (nie leciała szybko) i trafiła mnie między lewą pachwinę a jądro (nie bezpośrednio). Ból jak zawsze był *nokautujący* i przez 5 min. nie dało się nic robić. Później przez tydzień począwszy od następnego dnia po zdarzeniu odczuwałem ból pachwiny i łagodny ból jądra, który był na przemian (co dzień) prawe/lewe jądro. Chciałbym jeszcze uprzedzić, że dzień po incydencie byłem na rezurekcji w kościele, gdzie stałem 3 godziny. Ból ustępował, kiedy się ruszałem np. chodziłem, biegałem, lecz później maiłem taki okres, że ból pachwiny podczas biegania dyskwalifikował mnie z ok. 2 lekcji wf-u. Z tym, że miałem akurat w tym tygodniu egzaminy nie mogłem się wybrać do urologa, lecz później to uczyniłem i urolog nie stwierdził żadnego zapalenia oraz powiedział, że różnice w wielkości jąder (lewe mniejsze) mieszczą się w granicach. Wcześniej nie zwracałem uwagi na wielkości jąder, ale lewe wydaje mi się bardzo małe w stosunku do prawego. Nie wiem czy zabieg wodniaka lewego jadra miał wpływ na pomnijeszenie? Przez następny okres paru miesięcy wszystko wydawało się dobrze (czasem miałem ćmiący ból, lecz nie wiem czy nie z przejęcia się lewym jadrem). Czasem lewe jądro (jest wyżej nad prawym) lubi się przekręcić prostopadle do prawego jądra, ale nie odczuwam żadnego bólu - czy to może wynikać z rozmiaru lewego jądra? Drugą sytuacją był zeszły piątek, kiedy to pierwszy raz po wakacjach biegałem i na drugi dzień miałem zakwasy/bóle w nogach (w tym obu pachwin). Wtedy znów odczułem łagodny ból lewego jądra (raz prawego lecz mało odczuwalny), który przechodził po chwili - i tu też nie wiem, czy z myśli o bólu pachwiny (już przeszedł) i lewego jądra. I tu skierowane ode mnie pytanie. Czy mam się obawiać np. skrętu jądra? Wcześniej nie miałem ostrych bólów. Co może być powodem tak małych rozmiarów lewego jadra? Jak można rozpoznać, czy jądro jest obumarłe ?(dot. powikłań skrętu). Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zwykle skrętowi jądra towarzyszy bardzo silny ból. W Twoim wypadku najlepiej skontaktuj się z urologiem, który po wstępnym badaniu i ewentualnym usg będzie mógł powiedzieć więcej na temat dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy po badaniu palpacyjnym i zwykłym usg, lekarz urolog jest w stanie na pewno odróżnić zapalenie najądrza od skrętu szypuły jądra? Aktualnie 2 dzień leczę się na zapalenie najądrza, ale niestety ból nie ustępuje, dodam, że dolegliwość przyszła nagle. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po badaniu palpacyjnym i zwykłym usg, lekarz urolog jest w stanie na pewno odróżnić zapalenie najądrza od skrętu szypuły jądra? - tak, urolog bez problemu powinien odróżnić te dwa stany chorobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×