Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nerwobóle od skrzywionego kręgosłupa?


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. mam skrzywiony kręgosłup na samym dole. poza tym mam bardzo duże przestrzenie między kręgami oraz całkiem prosty kręgosłup w dolnym odcinku. Z tego co wiem powinien być wygięty w kształcie litery *S*. Miałem robione rtg i tak tam własnie było napisane. Zaraz nad pośladkami, po obu stronach kręgosłupa znajdują się dwie takie kości, które w jednych miejscach bardziej wystają. Są one położone kilka cm od kręgosłupa - symetrycznie. Czasem jak ucisne jedną z tych kości (lewą)to czuję jakby ona było lekko zdrętwiała w porównaniu z drugą. Nie mam żadnych mrowień kończyn, nie bolą mnie ręce ani nogi. Czy to jest spowodowane moim kirzywym kręgosłupem? Czy może takie coś powodować nerwobóle mięśni brzucha oraz narządów wewnątrz jamy brzusznej? Miałem robione usg brzucha i nic tam nie wyszło, a tam mnie boli nawet dosyć często w różnych miejscach. Jak dużo leżę i odpoczywam to bóle znikają. Czy może to być początek raka kręgosłupa???? czytałem, że zaczyna się od mrowień i drętwień. Czasem mam taki ból rozpierania w okoliach kręgosłupa. Czy takie zmiany rakowe są widoczne na zwykłych zdjęciach rtg kręgosłupa? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zmiany nowotworowe można uwidocznić za pomocą rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. W Pana wypadku przyczyną dolegliwości są najprawdopodobniej zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zmiany zwyrodnieniowe tak jak powiedział kolega Droga pani usg na kręgosłup z pełnym szacunkiem ale to jest poronione Proszę zacząć od prześwietlenia kręgosłupa potem proszę zrobić tomografie komputerową kręgosłupa dolnego Nie jestem Lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! Mam 20 lat. W zeszłym roku miałem robiony rezonans kręgosłupa. Wyszło z niego , że mam 2 przepukliny , zwęzenie kanaliku , brak płynu między jednym a drugim kręgiem , kręgosłup od pewnego momentu jest prosty zamiast w krztałcie litery *S*. Od kilku miesięcy znowu odzczuwam bóle , drętwienia prawej ręki i nogi. Czy to mogą być obiawy raka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×