Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grzesiek

Wyczuwalne zgrubienie po lewej stronie brzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek
Witam. Mam 23 lata. Po lewej stronie brzucha poniżej pępka mam wyczuwalne jakieś zgrubienie. Gdy podkulę kolana pod brodę wyraźnie czuję, że coś tam jest. Czuć to także podczas siedzenia, słabo a nawet wcale podczas chodzenia. Macając to miejsce palcami przez skórę wyczuwam tam podłużne stwardnienie. Czasami uciskanie tego miejsca jest bolesne a czasami nie. Mam ten problem od około 6 miesięcy. Co to może być? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno powiedzieć bez badania co to może być. Być może to tylko tłuszczak. Najlepiej, żeby Pana zbadał chirurg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eric
hej Grzegorz ! Mam taka sama dolegliwosc i bylem u lekarza na usg.nic nie stwierdzil ale ja to czuje dalej w lewym boku jakby podluzne zgrubienie.Daj znac jak bedziesz wiedzial co to jest bo ja czuje sie bezradny.pozdrawiam .Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość saba
Cześć ja również wyczuwam zgrubienie podłużne w okolicy pępka a zarazem blisko żołądka wyniki usg ok ból żołądka i wzdęty brzuch bardzo mi dokucza jakie badania muszę zrobić ? może ktoś wie ja ogólnie dotykając brzuch czuję się jak bym macała jelita bo wyczuwam to też po prawej stronie i czasem mój wąż się przesuwa lokalizuję to coś w okolicy pępka dziwne ciekawi mnie co to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz
witam ja ruwnierz mam takie stwardnienie po lewej stronie jusz od roku i czasem tak kuje rze asz wglowie sie kreci usg nic nie pokazało badanie moczu nic krew nic a człowiek sie meczy niech ktos da znac jak sie cos dowie czarny3121@wp.pl dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusia
Witam.od niedawna mam bardzo silne bole zoładka do tego jeszcze mam wzdety brzuch i cos jakby mi spuchło z lewej strony brzucha.bardzo jest to dokuczliwe.co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Czesc! Mam 34 lata. Od ponad roku z lewej strony brzuch, ponizej pepka wyczuwam duze, podluzne zgrubienie. Najczesciej rano, tuz po przebudzeniu. Nie boli mnie to, ale czuje jakby cale jelita mi jezdzily. Czesto moj b rzuch jest wzdety i twardy. Poltora roku temu mialam operacje przepukliny. Ciecie jakies dziesiec centymetrow ponizej uwypuklenia. Moze to oslabione powloki brzuszne i jelita sobie tam *wychodza*? Nie mam pojecia. Nie mam ochoty na badania jelit...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madziula
hej ja mam po niżej pępka akie zgrubienie bypukłe miękie jak mam dostac miesiączke to boli az promienieje mi w plecy w lewą strone co to moze byc juz mam to pare lat prawie tego nie było widac ale to sie powiększa i sie boje ma 3 dzieci ostatnią miałam cesarke od pępka w dół i koło blizny mam z jednej strony takie zgrubienie miękie wydaje mi sie ze sie powiększa boje sie prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika
czesc mam to samo co wy.dzisiaj bylam u lekarza i podal kilka hipotez,ze to moze byc wyczuwalny miesien,wyczuwalne jelito jelsi ktos ma zaparcia a ja ma lub cos ze sprawami kobiecymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANA APRIL
cześć,czytam ,czytam i mam bardzo podobnie i tez boje sie zrobić usg,moje to coś co sobie wyczułam ok 3 lat temu jest w miejscu po lewej stronie ok 5 cm od biodra,blisko pod skora no ok 2cm tak mi sie wydaje,lekarz rodzinny to badał i nie stwierdzil przepukliny dal skierowanie na usg,nadmienie ze przed zauważeniem tego czegoś zafundowałam sobie dosc duzy wysiłek bo wypychałam auto zakopane w śniegu.Czasem pocieszam sie ze to nic strasznego a innym razem potrafię się bardzo zdołować,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość liliana
cześć ja mam wygrubienie nad samym pępkem przepuszecznie było przepuklina ale usg nic nie pokazało i od nie dawna mam wieksza prawa strone brzucha taka grudka dzis ide do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kaha
hej mi też nic nie wykazało usg a mam takie zgrubienie że mnie boli jak dotykam.. dziwne to jest, lekarz mi powiedział że MOGĘ mieć coś z jelitami ale o gulce nic nie wspomniał..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Brygida
Wiam ja takie cos miałm, bolało jak leżałam na brzuchu lub plecach i o dotyku juz nie mówie, okazało sie na kolonoskopii, ze to fragment jelita grubego jest tak masakrycznie chory.....diagnoza choroba Lesniowskiego-Crohna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Keira
Czy w całym tym wątku ktokolwiek coś odpowiedział, dał jakąś radę, podał przyczynę czy coś??? Bo z tego co widzę to tylko niekończący się krąg bezradnej frustracji, czy w tym internecie można znaleźć jakieś informacje i czy istnieje jeszcze ktoś kto coś wie??? PS. Sama też mam jako tako podobne objawy i póki co jestem bezradna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elwira
Witam! Ja mam tak samo, klucia, bole i wzgrubienie po lewej stronie pepka, które boli przy ucisnieciu, albo czasem przy poruszaniu gdy napne to miejsce. I bywa tak, że promieniuje do lewego boku.Jeździłam od lekarza do lekarza. Robilam wiele badań, usg, krew i mocz, badalam sprawy kobiece, nawet kolonoskopia prywatnie i wszystko jest ok!!! Czasem o tym nie pamietam, bo przechodzi, ale jak wraca to tylko sie zamartwiam co to do cholery może byc?! Jelito wrażliwe? Bo juz takie hipotezy byly wysuwane. Ale to kujace zgrubienie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edyta
mam problem otóż mam guza nad blizną po cc jest on ogromnych rozmiarów porównanie do grejpfruta rzad-en lekarz nie chce podjął się usunięcia odchodzę od zmysłow nie wiem co to za stwór tak go nazwałam byłam w klinice w warszawie pod lublinem i nikt sie mnie nie zajął błagam o pomoc jestem matką 2 dzieci nie chce aby zostały sierotami mój nr tel 531547458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edyta lubaś
Mój telefon nie odtwarza filmów panie doktorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość XYZ
Mialam i mam ten sam problem. Bylam na USG i podobno to *dziury w jelitach* czyli chyba przepuklina. Lekarz robiący USG powiedzial że się z tym nic nie robi na chwile obecną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tenet
Być może to choroba uchyłkowa jelita grubego. Ma tendencję do nawracania.Uchyłki to takie *baloniki* tworzące się na powierzchni jelita najczęściej esicy. Bez badań nie można stawiać diagnozy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek
I co z tym zgrubieniem? Ktoś coś wie? Mam podobne zgrubienie, podłużne - w kształcie rurki... Czasem boli samo z siebie, czasem przy nacisku. Usg ok, co dalej? Czy ktoś miał zdiagnozowane takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pio

Hej, mam taka sama przypadlosc. Bylem u internisty - zalozyl ze to masy kalowe ale zaznaczyl ze one powinny sie zmieniac wiec odpada. Bylem na usg - nic nie wykryto bo nie mieli prawa wykryc - usg nie jest w stanie zobrazowac jelit wiec kazdy kto zatrzymal sie na tym badaniu nie powinien poprzestawac. W czwartek mam umowiona kolonoskopie. Dam update. P.s czy komus udalo sie juz zdiagnozowac problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marrcin3

Cześć,

Czy ktoś moze opisać co to jest to zgrubienie? Nigdzie nic o tym nie pisze miałem robione iść krew mocz wszystko ok a jak dotykam to boli czasem a czasem nie dziwne a lekarz mówi ze to fałd mięśni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga

Mogą to być uchyłki jelita grubego. Zmagam się z tym samym problemem co Wy. Wyczuwalny guzek  i kłucia w tym miejscu. USG wyszło ok. Czekam na kolonoskopie. Zapalenie uchyłków leczy się na początku celowanym antybiotykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ona

Witam, czy komuś udało się zdiagnozować to ", jelito"? Mam ten sam problem już od roku. Badania nic nie wykazały. Krew,mocz,usg,miałam gastroskopię ( kolonoskopii pani dr nie zaleciła) a ja wciąż męczę się z tym jelitem. To zgrubienie jest tuż nad pępkiem i schodzi na lewe podbrzusze. Czasem czuję dość intensywnie ruchy tych jelit, widoczne na skórze. Już wariuje przez to wszystko 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.