Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego - silny ból a termin operacji


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj byłem u chirurga i dowiedzialem się, że mam żylaki powrózka nasiennego. Od dłuższego czasu przy lewym jądrzę miałem jakieś dziwne żyłki, ale bagtalizowałem to, bo w niczym mi one nie przeszkadzały, do czasu gdy parę dni temu zacząłem czuć w tamtym obszarzę tępy ból, który dzisiaj znacznie się nasilił i utrudnia mi normalne chodzenie, boję się co będzie kolejengo dnia. Jako, że teraz operacja jest dla mnie ostatecznością lekarz powiedział, że można z nią poczekać i wyznaczył termin na koniec października, ale nie wiem czy dam radę do tego czasu, bo ból naprawdę przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu (wydaję mi się również, że żyłki się powiekszają). Czy takiego typu operację odwkleka się tylko w przypadku braku bólu? Czy to nie jest tak, że jeśli ból jest dość silny to trzeba jak najszybciej operować, bo w przeciwnym przpadku czekanie może spowodać jakieś konsekwencje? Co mam robić? (mam 19 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pośpiechu w tego typu zabiegach. Wykonuje się je zawsze planowo. Tak krótkie czekanie (niecałe 2 miesiące) nie przynosi w tym względzie jakichkolwiek konsekwencji. Jeśli Panu zależy na przyspieszeniu terminu - należy jeszcze raz udać się do urologa może uda się termin przyspieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operację na żylaki lewego powrózka, bolało mnie jak cholera (ale prawe jądro/powrózek/żyłki, nie wiem w każdym razie z prawej strony a nie lewej na której miałem żylaki) lekarz przepisał mi leki i wyznaczył termin operacji na za miesiąc. W trakcje brania leków ból ustępował i przestało boleć *) Ale gdy skończyłem brać leki znów powoli ból wracał, na szczęście wtedy już leżałem w szpitalu i czekałem na operację. Miałem żylaki 3 stopnia, a więc spokojnie możesz poczekać *) Bierz leki przeciwbólowe i jakoś wytrzymasz *) Chyba że by bardzo bolało, wtedy zgłoś się do urologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×