Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany ogniskowe trzustki i wątroby


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Na początku lipca dorwało mnie OZT ,15 dni w szpitalu ,leczono mnie farmakologicznie ,do tego oczywiście dieta itd. na dzień dzisiejszy czuje sie dobrze biore HELICID , Kreon 10000 i ziółka od Ojców Bonifratow . Jem prawie wszystko ,oczywiśćie oprócz pieczonego smażonego wzdymajacego itd tu chyba wszyscy wiedzą o co chodzi .Amylaza , lipaza i crt w normie .Dzisiaj odebrałem tk i trochę sie zaniepokoiłem pozwole sobie zacytować opis : Kontrolne badanie TK jamy brzusznej wykazuje prawie całkowita regresje nacieku zapalnego wokoł trzustki i poprzecznicy. Utrzymuje się niewielkie ognisko naciekowe w obrębie krezki ,ma ono średnicę około 2,5 cm oraz ku dołowi od trzonu trzustki średnicy 1,8 cm . Trzustka o nieznacznie obniżonej gestości i nieostrych zarysach ,w o obrębie jej ogona znajduje się hipodensyjne ognisko srednicy 0,9 cm mogace odpowiadać tworzacej się pseudotorbieli lub zmianie martwiczej. W seg. 7 i 8 wątroby widoczne są dwa bardzo drobne ( 0,4 cm. ) hipodensyjne ogniska ,nieulegające wzmocnieniu po podaniu srodka kontrastowego ,których wielkość nie pozwala na jednoznaczna ocenę. Mogą one przemawiać za torbielami , w razie watpliwości klinicznych wskazana kontrola usg . Poza tym obraz narzadów miąższowych jamy brzusznej jak w badaniu poprzednim z 16.07.2009 . Pojedyńcze powiększone do 1 cm węzły chłonne widoczne są przy krzywiznie mniejszej żołądka w krezce oraz przyaortalnie po stronie lewej. Koniec cytatu . Co sądzicie o tym opisie , bo ja się zdenerwowałem ,a do chirurga idę dopiero w poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Byłem w poniedziałek u chirurga , dostałem skierowanie na usg , w celu wyjaśnienia wątpliwości . Chirurg pozwolił mi iść do pracy , wystawił odpowiednie zaświadczenie ,ale lekarz rodzinny nie wyraził zgody . Stwierdził że to jeszcze za wcześnie ,że trzeba poczekać na usg .I niestety dostałem zwolnienie do końca września . Czy po takiej chorobie długo przebywa sie na zwolnieniu , pracuję fizycznie jako ślusarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×