Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Woreczek żółciowy pełen kamieni


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem.. Moja mama ma 53 lata. Ma woreczek PEŁEN kamieni (na wynikach USG jest napisane 5 cm !!!!) i boi się operacji... Po pierwsze ma nadwagę oraz bardzo boi się usypiania podczas operacji. Chciałabym jej jakoś pomóc, bo widzę jak ona cierpi z tego lęku... co z nią będzie. Ja nie wiem co mam jej doradzić, bo nie wybaczyłabym sobie tego, gdyby operacja się nie udała... :((( Proszę o pomoc... Czy konieczna jest operacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konieczna jest operacja. Badania potwierdzają, że długotrwałe i przewlekłe drażnienie ściany pęcherzyka kamieniami prowadzi do raka. Aby uspokoić mamę najlepiej porozmawiać z lekarzem na temat znieczulenia i przebiegu operacji. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laparoskopowo można spróbować, ale o tej metodzie musi już zadecydować sam chirurg przed operacją. Ewentualnie można poszerzyć cięcie nad pępkiem, aby usunąć pęcherzyk wraz z kamieniem lub w czasie zabiegu zadecydować o klasycznej cholecystektomii. Jedynym sposobem znieczulenia w czasie cholecystektomii jest znieczulenie ogólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zuzanna

dlaczego nie rozpuszcza sie kamieni tylko zaraz zabieg ,a przecież po zabiegu tez sie tworza kamienie w przewodach i tez trzeba uwazac z jedzeniem czy nie lepiej sprubowac leczyc ,a nie operowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna usunac kamienie farmakologicznie ale musza one byc niewielkich rozmiarów i powinny to byc cholesterolowe kamienie. Po zabiegu kamienie sie nie tworza bo nie ma juz woreczka żółciowego.Żółć juz nie bedzie dostarczana z woreczka tylko podajże bezpośrednio z wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama nie dawno wyszła ze szpitala,miała operację...jak długo powinna utrzymać dietę?????i jak teraz jest w domu to musi częst chodzić,czy odpoczywać,siedzieć,długo?kiedy powinna chodzić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dokładnie ma utrzymywać tą dietę??? ile dni,tyg. ,albo miesięcy???? a kiedy przyszła do domu lekarz powiedział mojej mamie żeby poszła do lekarza na wizytę, to tak mniejwięcej to kiedy powinna pójść?*???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta metoda na pozbycie sie kamieni zolciowych Zaopatrz sie w: 5-6 swiezych grapefruitow, 125ml oleju oliwkowego, 4 lyzki soli Epsom (Epsom salt). *Ostatni posilek przed rozpoczeciem kuracji musi byc do godz.14:00* Wyciskasz grapefruity zeby uzyskac ok 1,0L. swiezego soku, dodajesz do tego 4 lyzki stolowe soli Epsom, mieszasz. Jak zabraknie grapefruitow mozesz dopelnic sokiem z cytryny. O godz.18:00 pijesz 200ml (soku z sola). O godz.20:00 pijesz 200ml (soku z sola). Ok godz.21:45 przygotowujesz sobie w osobnym pojemniku 125ml oleju z oliwek (virgin olive oil) i 150-200ml. wycisnietego swiezego soku z grapefruita (moze byc sok z cytryny). Mieszasz to w zamknietym sloiku. Dobrze jest teraz napic sie herbaty na spanie, pomaga w rozluznieniu i zasnieciu. O godz 22:00 pijesz grapefruit z olejem i obowiazkowo kladziesz sie od razu do lozka. Lez nieruchomo z glowa podniesiona na 2-ch poduszkach przez co najmniej 20-30min. Bedziesz czul/a jak wszystko zaczyna przelewac sie w przewodzie pokarmowym. Spij do rana. Po przebudzeniu (nie wczesniej jak przed 6:00) pijesz nastepne 200ml (soku z sola). Teraz zaczniesz odwiedzac lazienke czesto :) Organizm wydala wode i zaczynaja wylatywac zielone groszki i zoltawy piasek ktore plywaja po wierzchu, (to nic innego jak brylki zlepionego cholesterolu zalegajace i utrudniajace przeplyw zolci z woreczka do dwunastnicy). Po nastepnych dwoch godzinach pijesz ostatnie 200ml (soku z sola) i kontynuujesz kolejne bieganie do ubikacji. Po wyproznieniu wszystkich kamieni mozesz wypic normalny sok. Po godzinie mozesz juz zjesc normalny posilek. Bedziesz troszke oslabiony/a, okolo poludnia wrocisz juz do normy. Kamienie zolciowe powoduja zapalenia woreczka i wiele innych problemow ukladu trawiennego. Taki zabieg wszyscy powinni robic 2 razy w roku. Najlepiej zrobic to na weekend jak nie musisz na drugi dzien do pracy wstawac. Nie ma zadnych powiklan i nie ma sie czego obawiac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×