Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciało obce w układzie oddechowym


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jadlem orzeszki ziemne i podczas rozmowy poczulem jak mi ten orzeszek gdzies wpada. Nie wiem czy go polknalem czy moze wpadl mi do tchawicy. Problemow z oddychaniem nie mam, kaszlu tez brak. Moze mi ktos napisac jakie sa objawy dostania sie takiego orzeszka do ukladu oddechowego i co powinno sie zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli wpadlby mi taki orzeszek to czy on sie tam nie rozpadnie ( w koncu to czesc organiczna) i da sie go odkrztusic/odkaszlnac ? Czy takie cos jest niebezpieczne Jak lekarze postepuja w takich przypadkach ? Serdecznie dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał Pan objawy, byłyby ostre to wykonuje się bronchoskopie czyli zagląda do drzewa oskrzelowego i z niego za pomocą specjalnego instrumentarium usuwa się ciało obce. Wątpię, że panu wpadło cokolwiek do dróg oddechowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) od tygodnia chodzę codziennie do lekarza. W pracy jadłam galaretkę. i potem się źle czułam. Miałam uczucie że coś mi stoi w przełyku. mam bóle w klatce piersiowej. ciężko mi się oddycha. gdy wchodzę po schodach jestem zmęczona. od wczoraj zaczęłam kaszlać. podejrzewano że to problem z kręgosłupem. zrobiono mi rtg kręgosłupa (przód i bok). Ale ortopeda stwierdził że mam co prawda skoliozę ale nie wydaję mu się że to od tego. Poszłam do lekarza ogólnego który dał mi skierownie na ekg. Wyszło dobrze. ma jeszcze skierownie na gastroskopię. ale muszę poczekać aż miesiąc w kolejce. Podejrzewam że to galaretka dostała się do układu oddechowego. powiedziałam o tym lekarzowi. Ale on powiedział ze to na zdjęciu rtg by było widać. i nie dostałam żadnego skierownia z tym związanego. czytałm że jeśli ciało obce jest twarde z metalu lub drewna to wiac to na rtg. natoniast ciała miekkie cięzkie sa do wykrycia. jakie badania mam zrobić?? i ile mogą kosztować? bo skoro lekarz nie chce mi dac skierowania to nie będę dłużej czekać i chce pójść prywatnie. wiem że galaretki na prześwietleniu rtg nie widać. Proszę pomóżcie:*/ cały czas odczuwam ból w klatce. raz jest słabszy innym razem mocniejszy. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×