Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na tylnej części jądra małe twarde zgrubienie


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie powinno się wpadać w panikę, gdy na tylnej części jądra wyczuje się małe twarde zgrubienie, gdyż są to najądrza oraz nasieniowód, ale wczoraj zauważyłem, że przy lewym jądrze w tym miejscu jest coś twardszego niż na prawym. sprawdzałem kilka razy, to jest to samo miejsce tyle, ze na lewym jest to bardziej twarde. jądra nie są powiększone. czy to normalne? czy to może być jakiś guzek? postanowiłem najpierw napisać, bo zawsze panikuję za wcześnie i nie chce co chwile biegać z byle czym do lekarza. trochę się boję, bo dużo słyszałem o raku jądra itd. teraz to lewe jądro jest trochę obolałe, ale to chyba przez moje *badania* . około pół roku temu byłem u urologa i miałem usg i niby wszystko było ok. raz do roku chodzę na taką kontrolę. więc chciałem się poradzić czy to może zwiastować coś złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć i zapewnić, że wszystko jest w porządku bez badania. Jeśli ten guzek to coś nowego, czego wcześniej nie było radzę ponownie wybrać się na kontrolę do urologa. Jeśli to stara zmiana nie należy panikować, wystarczy okresowa kontrola urologiczna. Każda zmiana guzkowa na jądrach może być podejrzana o proces nowotworowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×