Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak sutka z przerzutami i gruba opuchnięta noga


Gość Kaja 25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie moja musia choruje od 7 lat na raka sutka w tym momencie stadium jest juz tak dalekie ze ma przezty do kosci pluc i watroby,ostatnio przewrocila sie i noga spuchla i od 2 tyg nic sie nie zmniejsza bylismy juz u wielu lekarzy przyjmowala tabl na odpyw wody ale nic nie pomaga robimy oklady z roznych rzeczy Jeden z lekarzy powiedzial ze to z przezutu od watroby ale noga spuchla po przewroceniu sie pare godzin pozniej czy to zbieg okolicznosci?Blagam o odpowiedz co robic i co dac mam dojscia do niemieckich lekokw Blagam pomozcie mi nie wiem co mam robic tak strasznie sie boje o stan mojej mamusi!!!!!!! Dziekuje za odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są przerzuty do wątroby to prawdopodobnie ogniska przerzutowe uciska żyłę główną dolną powodując obrzęk a upadek tylko przyspieszył proces. Leki nie będą w takiej sytuacji *złotym środkiem*. Może w tomografii dało by się zobaczyć czy faktycznie taki ucisk istnieje i wtedy podjąć decyzję co dalej z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to zbieg okoliczności upadek i obrzęk kończyny dolnej. Prawdopodobnie mogło dojść do zaczopowania naczyń chłonnych komórkami przerzutowymi lub też doszło do zapalenia naczyń żylnych też na podłożu rozsiewu nowotworowego. Można zastosować (jesli tak zdecyduje lekarz) podskórnie heparyny drobnocząsteczkowe oraz preparaty diosminy (np. Detralex, Otrex, Diosminex). Większość dnia uniesienie kończyny dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×