Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak po operacji jest ból to chyba trzeba na rehabilitacje się zapisać. Nie jestem do końca w temacie ale mój brat chodził jakiś czas po operacji jeździł do Krakowa do Centrum medycyny Profilaktycznej na rehabilitację, więc może powinniście się w tym kierunku zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób pisze swoje komentarze niedługo po zabiegu, a mnie interesuje czy takie odbarczenie nerwu, daje trwałe wyleczenie z zespołu cieśni nadgarstka? Jak to wygląda po 3-4 latach czy choroba może wrócić? Panuje powszechna opinia wśród lekarzy że im wcześniej tym lepiej jest wykonać zabieg, ale mnie to nie przekonuje, zważywszy na ryzyko powikłań. Choruję na ZCN i zastanawiam się nad zabiegiem. A tak na marginesie tego tematu, choroba ta może zostać uznana za chorobę zawodową. Jeżeli kogoś interesuje ten temat to zapraszam do poczytania bloga. Opisuję tam jak to załatwić i kto może z tego skorzystać www.awanturnica.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ta terapia Beaty Pruszkowskiej? Czytałam o niej ostatnio. Wiele osób ją chwali i poleca. Jeśli o to chodzi, to faktycznie warto spróbować. Ja tam też bym robiła wszystko, żeby uniknąć operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wyniki wskazywaly na zaawansowana ciesn nadgarstka bol drętwienie nocne bóle nie do wytrzymania wczoraj bylam na zabiegu okazalo sie ze nerw nie byl ucisniety ...nacieto mi mimo wszystko wiazadlo ale martwi mnie niezasadnosc zabiegu.

Moze ktos mial podobna sytuacje ponoc nerw moze byc ucisniety w innym miejscu...

Lekarz powiedzial zobaczymy i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam duże problemy z nadgarstkiem z racji , iż kilkanaście godzin dziennie pracuję przy komputerze. Bóle były silne , nawet w nocy potrafiły mnie wybudzić ze snu.
Poszłam  na rehabilitację do kliniki Bona Dea w Krakowie na Wodociągowej. Obsługa lekarska na prawdę super, potrafią dobrze doradzić , zaopiekować się pacjentem od początku do końca leczenia. Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Po zabiegach czuję się dużo lepiej, ręka już mnie nie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam problemy po operacji na cieśń nadgarstka, zgłosiłam się więc do specjalisty od tego tematu Michała Bartoszewicza z Warszawy. Okazało się, że operacja była po prostu źle wykonana, na szczęście udało mu się to naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia1204

Witam. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Jestem po operacji zcn endoskopowo. Minęło 5 dni. Czy ktoś miał może taką operację? Lekarz mówił że niektórzy wracają do pracy po tygodniu... Ja jednak nie wyobrażam sobie jeszcze powrotu... Bo boli ręka w miejscu gdzie wiązało było przeciętne i w miejscu gdzie był włożony endoskop... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z zespołem cieśni nadgarstka żyłem z 5 lat ( aktualnie mam 29) moje objawy ograniczały się do cierpnięcia dłoni w nocy, budziłem się, palce aż piekly. Operacje miałem 13 dni temu, szwy ściągnięte po 11 dniach. Ulga niesamowita. Śpię po 13 godzin. Mam nadzieję że ręką szybko wróci do pełnej sprawności. Rana bardzo szybko się goi, ale wspomagam dużymi dawkami Wit c, i multiwitaminami. Ręką ruszam bez problemu, palcami też, zaciskam pięść ( nie mocno) także tylko czekać. Po 11 dniach już bez opatrunku, przemywam i smaruje kremami. Mam nadzieję że nic nie wróci. Za parę miesięcy ręka lewa.ogolnoe polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pisał o rehabilitacji. Jak najbardziej wydaje mi się, że to dobry pomysł. Moja mama po takiej operacji musi co roku chodzić na rehabilitację, żeby nic nie wróciło do stanu początkowego. Chodzi na rehabilitację w Gdańsku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem operowany przez dr Olafa Szubę w CM Medicum w Warszawie i wystarczyło po zabiegu przejść rehabilitację, nie muszę jej powtarzać. Sprawność ręki oceniam na bardzo dobrą, nie odczuwam żadnego bólu ani drętwienia. A dodam że pracuję zawodowo przy komputerze ok. 10h dziennie. Nawrotów nie ma, ale się pilnuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, mam ZĆN w stopniu znacznym ,prawa ręka , pracuję 20 lat na kompie. na razie jeszcze wytrzymuję , rano mam zdrętwiałe palce , ale boję się że jak długo będę zwlekać z operacją to zanikną mi mięśnie , Moje pytanie kto Was operował ortopeda czy neurolog, słyszałam, że to sprawa neurologiczna i powinien neurolog, Gdzie w Poznaniu najlepiej to zrobić na NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 19:35, Gość Icho napisał:

dzień dobry, mam ZĆN w stopniu znacznym ,prawa ręka , pracuję 20 lat na kompie. na razie jeszcze wytrzymuję , rano mam zdrętwiałe palce , ale boję się że jak długo będę zwlekać z operacją to zanikną mi mięśnie , Moje pytanie kto Was operował ortopeda czy neurolog, słyszałam, że to sprawa neurologiczna i powinien neurolog, Gdzie w Poznaniu najlepiej to zrobić na NFZ?

ja mam bardzo złe wspomnienia z nfz w tej materii, takze nie polecam. najlepiej isc prywatnie i nagle sie okazuje ze nie zawsze jest potrzebna operacja. ćwiczenia są najwazniejsza. mi pomogl (daleko troche bo w gdansku ma gabinet) dr mrozik. on sie zajmuje tlyko i wylacznie chorobami reki dlatego do niego poszlam. w  moim przypadku odbylo sie bez operacji, opracowalismy z lekarzem zestaw cwiczen dla mnie i codziennie je wykonuje - sprawnosc po kilku miesiacach wrocila, nie jest idealni wiadomo, ale i tak jestem mega zadowola z efektow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie dwa miesiące po operacji, rehabilitacja dwutygodniowa a ręką w nadgarstku jest zblokowana opuszek palca wskazującego zdretwialy, ręka boli i czuję ucisk w obrębie nadgarstka 🙁 jest gorzej niż przed zabiegiem jestem załamana. Czy ktoś też tak miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×