Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joanna

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dagmara
Jak po operacji jest ból to chyba trzeba na rehabilitacje się zapisać. Nie jestem do końca w temacie ale mój brat chodził jakiś czas po operacji jeździł do Krakowa do Centrum medycyny Profilaktycznej na rehabilitację, więc może powinniście się w tym kierunku zorientować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anka
Nigdy bym się nie zdecydowała na operację. Właśnie dlatego, że skutki uboczne mogą być różne. Cieszę się,że znajomi pokierowali mnie do Beaty Pruszkowskiej do Wieliczki. Obyło się bez operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edyta
Większość osób pisze swoje komentarze niedługo po zabiegu, a mnie interesuje czy takie odbarczenie nerwu, daje trwałe wyleczenie z zespołu cieśni nadgarstka? Jak to wygląda po 3-4 latach czy choroba może wrócić? Panuje powszechna opinia wśród lekarzy że im wcześniej tym lepiej jest wykonać zabieg, ale mnie to nie przekonuje, zważywszy na ryzyko powikłań. Choruję na ZCN i zastanawiam się nad zabiegiem. A tak na marginesie tego tematu, choroba ta może zostać uznana za chorobę zawodową. Jeżeli kogoś interesuje ten temat to zapraszam do poczytania bloga. Opisuję tam jak to załatwić i kto może z tego skorzystać www.awanturnica.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gośka
Właśnie dlatego ja się nigdy nie zdecyduję na operację. Można wpaść z deszczu pod rynnę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LidaN

No oczywiście, że NIE!Trzeba udać się na terapię BP.Super się sprawdza i nie trzeba nic nacinać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dana

A to nie ta terapia Beaty Pruszkowskiej? Czytałam o niej ostatnio. Wiele osób ją chwali i poleca. Jeśli o to chodzi, to faktycznie warto spróbować. Ja tam też bym robiła wszystko, żeby uniknąć operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Koko74

Witam u mnie wyniki wskazywaly na zaawansowana ciesn nadgarstka bol drętwienie nocne bóle nie do wytrzymania wczoraj bylam na zabiegu okazalo sie ze nerw nie byl ucisniety ...nacieto mi mimo wszystko wiazadlo ale martwi mnie niezasadnosc zabiegu.

Moze ktos mial podobna sytuacje ponoc nerw moze byc ucisniety w innym miejscu...

Lekarz powiedzial zobaczymy i to tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta

Miałam duże problemy z nadgarstkiem z racji , iż kilkanaście godzin dziennie pracuję przy komputerze. Bóle były silne , nawet w nocy potrafiły mnie wybudzić ze snu.
Poszłam  na rehabilitację do kliniki Bona Dea w Krakowie na Wodociągowej. Obsługa lekarska na prawdę super, potrafią dobrze doradzić , zaopiekować się pacjentem od początku do końca leczenia. Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Po zabiegach czuję się dużo lepiej, ręka już mnie nie boli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andżela

Beata Pruszkowska z Wieliczki naprawdę pomaga. Jej autorska terapia jest rewelacyjna! Sama się o tym przekonałam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość glemertok

Ja również miałam problemy po operacji na cieśń nadgarstka, zgłosiłam się więc do specjalisty od tego tematu Michała Bartoszewicza z Warszawy. Okazało się, że operacja była po prostu źle wykonana, na szczęście udało mu się to naprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KKK
W dniu 31.08.2018 o 23:39, Gość andżela napisał:

Beata Pruszkowska z Wieliczki naprawdę pomaga. Jej autorska terapia jest rewelacyjna! Sama się o tym przekonałam. 

A nie ma gdzieś jakiegoś drugiego gabinetu bliżej Warszawy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia1204

Witam. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Jestem po operacji zcn endoskopowo. Minęło 5 dni. Czy ktoś miał może taką operację? Lekarz mówił że niektórzy wracają do pracy po tygodniu... Ja jednak nie wyobrażam sobie jeszcze powrotu... Bo boli ręka w miejscu gdzie wiązało było przeciętne i w miejscu gdzie był włożony endoskop... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kinia

Nie tylko Ty masz taki problem. Lekarze o tym nie informują, a potem jest jak jest. Po co zdecydować się na przecięcie ? Nie rozglądałaś się za alternatywą? Taką bez nacinania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Takijeden

Witam. Z zespołem cieśni nadgarstka żyłem z 5 lat ( aktualnie mam 29) moje objawy ograniczały się do cierpnięcia dłoni w nocy, budziłem się, palce aż piekly. Operacje miałem 13 dni temu, szwy ściągnięte po 11 dniach. Ulga niesamowita. Śpię po 13 godzin. Mam nadzieję że ręką szybko wróci do pełnej sprawności. Rana bardzo szybko się goi, ale wspomagam dużymi dawkami Wit c, i multiwitaminami. Ręką ruszam bez problemu, palcami też, zaciskam pięść ( nie mocno) także tylko czekać. Po 11 dniach już bez opatrunku, przemywam i smaruje kremami. Mam nadzieję że nic nie wróci. Za parę miesięcy ręka lewa.ogolnoe polecam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madzia G.

Ktoś już pisał o rehabilitacji. Jak najbardziej wydaje mi się, że to dobry pomysł. Moja mama po takiej operacji musi co roku chodzić na rehabilitację, żeby nic nie wróciło do stanu początkowego. Chodzi na rehabilitację w Gdańsku .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tomasz

Ja byłem operowany przez dr Olafa Szubę w CM Medicum w Warszawie i wystarczyło po zabiegu przejść rehabilitację, nie muszę jej powtarzać. Sprawność ręki oceniam na bardzo dobrą, nie odczuwam żadnego bólu ani drętwienia. A dodam że pracuję zawodowo przy komputerze ok. 10h dziennie. Nawrotów nie ma, ale się pilnuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość weronikaaaa

Poczytajcie sobie o metodzie BP . To jest dobra alternatywa dla operacji. Takie nacinanie mnie przy zespole cieśni nadgarstka mnie nie przekonuje. A jak  operacja sie nie uda to co ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ryśka

U mojej ciotki się nie udała  i jest gorzej niż było. Sama nigdy bym nie poszła pod nóż. Nie ma takiej opcji!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Icho

dzień dobry, mam ZĆN w stopniu znacznym ,prawa ręka , pracuję 20 lat na kompie. na razie jeszcze wytrzymuję , rano mam zdrętwiałe palce , ale boję się że jak długo będę zwlekać z operacją to zanikną mi mięśnie , Moje pytanie kto Was operował ortopeda czy neurolog, słyszałam, że to sprawa neurologiczna i powinien neurolog, Gdzie w Poznaniu najlepiej to zrobić na NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karina
W dniu 19.01.2020 o 19:35, Gość Icho napisał:

dzień dobry, mam ZĆN w stopniu znacznym ,prawa ręka , pracuję 20 lat na kompie. na razie jeszcze wytrzymuję , rano mam zdrętwiałe palce , ale boję się że jak długo będę zwlekać z operacją to zanikną mi mięśnie , Moje pytanie kto Was operował ortopeda czy neurolog, słyszałam, że to sprawa neurologiczna i powinien neurolog, Gdzie w Poznaniu najlepiej to zrobić na NFZ?

ja mam bardzo złe wspomnienia z nfz w tej materii, takze nie polecam. najlepiej isc prywatnie i nagle sie okazuje ze nie zawsze jest potrzebna operacja. ćwiczenia są najwazniejsza. mi pomogl (daleko troche bo w gdansku ma gabinet) dr mrozik. on sie zajmuje tlyko i wylacznie chorobami reki dlatego do niego poszlam. w  moim przypadku odbylo sie bez operacji, opracowalismy z lekarzem zestaw cwiczen dla mnie i codziennie je wykonuje - sprawnosc po kilku miesiacach wrocila, nie jest idealni wiadomo, ale i tak jestem mega zadowola z efektow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.