Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie boje ze pod blizna zrobia sie zrosty ktore beda nadal uciskac na nerw. ostatno mialam takie dziwne uczucie w maly palcu. przeraza mnie to wszystko. czlowiek zdecydowal sie na zabieg a i tak nie wiadomo czy wszystko bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace temu mialam operacje na prawa dlon goi sie ladnie boli przy zmianie pogody ale to normalne,a 3 tydzien jestem po operacji lewej dloni palec srodkowy i serdeczny w dalszym ciagu odretwiale, lekarz mowi ze to potrwa nerw regeneruje sie 1milimetr na dzien wiec to zalezy jakie bylo ciecie duze, ja mialam a ok 16cm w obu rekach wiec musze poczekac,jestem dobrej mysli kazdy organizm jest inny i kazdemu z nas rany goja sie inaczej.mysle ze nie ma co porownywac i patrzec na innych..mysle ze lekarze wiedza co robia, nie jeden z nas boryka sie z myslami kiedy dlonie dojda do calkowitej sprawnosci ale czs leczy rany wiec glowy do gory i nie dolujmy sie!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciecie nie ma nic wspolnego z uszkodzeniem nerwu. przeciez podczas ciecia troczka nie przecinaja nerwu. ja mialam ciecie na 4 szwy (ok 3 cm) zabieg mialam 16 maja czyli prawie 2 miesiace temu a nie jest zbyt dobrze. dziwne uczuie w palcach srodkowy iserdeczny, ograniczone ruchy nadgarstka, nie moge swobodnie oprzec sie na dloni bo mam wrazenie rozrywania sciegien w srodreczu(pewnie doszlo do jakis przykurczy). 8 sierpnia mam na druga reke. zobaczymy jk bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 tygodni po operacji nadgarstka-sprawność ręki dobra. Przy zgięciu palca wskazującego /przy którym było cięcie/ występuje lekkie ograniczenie ruchu, które pokonuję przy pomocy drugiej ręki. Problem sprawia mi cięcie przy nadgarstku / po rehabilitacji laser i elektroforeza/ pole cięcia jest twarde, ograniczony nacisk a powierzchnia skóry piecząca- smaruję *cepanem* i natłuszczam Rehabilitacja była po 4 tygodniach. Czy to nie było za wcześnie - Czy opisane objawy to stan normalny .Proszę o odpowiedź osób, które mają doświadczenie. Ponadto boli mnie bark i przedramię .Lekarz ortopeda twierdzi, że to tzw. kwestia *przeciążenia * . Wzięłam rehabilitacj , ale to niewiele pomogło. Teraz biorę leki przeciwzapalne. Martwię się , że te objawy mogą być związane z przebytym zabiegiem. Czy ktoś z rekonwalescentów miał powyższe objawy. Bardzo proszę o informację i ewentualną poradę co robić dalej -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem. miala zabieg na prawa reke prawie 6 misiecy temu a na lewa prawie 3 miesiace temu. dzis w nocy przebudzilam sie i bolal mnie prawy nadgarstek-taki nerwobol. przewrocilam sie na lewy bok i momentalnie przestalo bole. dodam ze gdy mialam zcn to akurat prawa reka prawie mnie nie bolala tylko dretwienia byly okropne. troszke obawiam sie nawrotu choroby ze np zrobil sie pod blizna jakis zrost lub cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 tygodnie po operacji z podobnymi dolegliwosciami jak Anna. Nie moge sie opierac o reke, jestem w stanie utrzymac w dloni ok. 1 kg i to na krotko bo zaraz boli w nadgarstku. Mam odretwiale palce i bol przy ich zginaniu. Nie moge zacisnac dloni w piesc. Dolegliwosci jakie mialem czyli mrowienie palcow az do bolu minely bezpowrotnie. Super. Upominajcie sie o swoje. Mnie po operacji przylozyli gazik i na to plasterek. Musialem prosic o szyne na zewnetrzna czesc dloni i reki dla zabezpieczenia przed urazaniem sie i nieprzemyslanym zginaniem dloni. Pisza tutaj o rehabilitacji. Ja nic nie dostalem wiec sie przejde do ortopedy po skierowanie. Wracajcie do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antonina z Puław

Prawą rękę miałam operowaną w lutym 2011 lewą w sierpniu. z prawą ręką jest wszystko ok.lewa po miesiącu zaczęła boleć w stawie nadgarstka i boli cały czas.Prawy kciuk zaczął *strzelać*po 6 mc, i przestał sam, lewy*strzelał*przed operacją i strzela nadal.Lekarz twierdzi, że to zupełnie inne schorzenie i trzeba operować. Byłam w sanatorium, miałam dużo różnych zabiegów ale nadal *strzela i boli,ale nic mi nie drętwieje i śpię jak dziecko. Najgorszy jest ten ból w stawie nadgarstka. Boję się zabiegu na ten palec, mam nadzieję że sam przestanie * strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prawa reke mialam operowana 2 dni temu nie jest zle nawet nie boli i najwazniejsze przespane 2 nocki cale nie pamietam od kiedy chodze z reka na temblaczku dzisij moge sciagnac opatrunek ale najgorsze jest to ze jutro musze isc na sciagniecie szwow zewnetrznych operacje mialam w narkozie ogolnej trwala ponad 30 minut gdzie lekarz mowil ze normalnie to zabieg 10 minutowy,ale po wszystkim powiedzial ze reka byla w strasznym stanie.ale po opisaniu przezemnie dolegliwosci powiedzial ze lekko nie bedzie zero spania w nocy ,trzepanie rekami na wszystkie strony ale najgorsze bylo uczucie jakbym miala zaszyty w dloni rozzazony kawal wegla i wtedy ulge przynosila zamrazarka lod i zimna woda... nie mam chodzic na zadne rehabilitacje ani zabiegi niewiem czemu ale tak stwierdzil jest dobrze mozna spac ale najgorsza jest ta niemoc nic nie mozna zrobic ubrac sie itp ale mozna spc .....niedlugo szykuje sioe z lewa reka .... pozdrawiam wszystkich ze scierpnietymi lapkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nadgarstkowców. Ja jestem po operacji prawej ręki, ok. miesiąc temu. Rana goi się ładnie, tylko w środku ściąga mnie jeszcze wszystko, jakby skóra na dłoni była *za ciasna*. Samo miejsce cięcia jest twarde i lekko bolesne przy ucisku, ale da się żyć, przynajmniej zniknęło drętwienie i ten ból sprzed operacji. Napiszcie proszę, jak długo korzystaliście ze zwolnienia lekarskiego? Kiedy zaczęliście rehabilitację? Pozdrawiam wszystkich mniej i bardziej cierpiących :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialam zadnej rehabilitacji,reka sama dochodzi do siebie.wykonuje jedynie takie proste cwiczenia, ktore znalazlam na youtube(wystarczy wpisac carpal tunnel syndrome exercices i wyskakuje masa filmikow z cwiczeniami). ale zaczelam cwiczyc jak juz sie dobrze wygoilo,powolutku zeby nie obciazac nic na sile. tylko ja mialam straszne przykurcze sztywnosci i zaniki miesniowe wiec u mnie ten powrot do sprawnosci nadal trwa mimo ze zabieg na prawa mialam w maju a na lewa w sierpniu.ale stan dloni oceniam na cztery z plusem:-) jeszcze troszke i bedzie ok:-) o l4 sie nie wypowiadam bo niestety jestem bez pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anno za wyczerpującą odpowiedź. Wczoraj byłam u swojego Pana Doktora, obejrzał, stwierdził, że jest ok. Powiedział, żeby ćwiczyć, a zwłaszcza ściskanie piłeczki. Zalecił też - tak na wszelki wypadek - kilka zabiegów ultradźwiękami i prądami TENS. Oprócz tego smarowanie maścią CEPAN na samą bliznę. Mam nadzieję, że z dnia na dzień ręka będzie coraz sprawniejsza. Tak na dzień dzisiejszy mam kłopot tylko np. przy krojeniu nożem lub gdy chcę coś uciąć nożyczkami. Gdzieś tam w środku, w tej pozycji i przy ucisku, boli trochę. I trochę przeszkadza to uczucie, jakby ręka była ciągle w za ciasnej rękawiczce :) Podniosłaś mnie trochę na duchu. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabieg robiony 4 tyg.temu na zcn w prawej ręce oraz na trzaskający palec 4.Zaraz po zabiegu palce nie były zdrętwiałe ,a noce przespane szwy były zdjęte po 2 tyg.a rany się ładnie zagoiły ,ale do dzisiaj mam problem z tym trzaskającym palcem,palec już nie trzaska ale jest spuchniety,boli w dotyku i niepotrafie go zgiać do końca,ale jest dużo lepiej niż było i myśle że będzie całkiem dobrze, jutro idę do kontroli.Może będzie potrzebna rehabilitacja.Zabieg miałam robiony w Piekarach Sl.Znieczulenie dostałam pod pache a oprucz tego byłam uspana. Jeżeli byłby potrzebny drugi zabieg na lewą ręke nie będe się zastanawiała ani chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałam robiony 3 dni temu i nie mam żadnej poprawy palce dalej zdrętwiałe a ręka jest opuchnięta i sina. Nie wiem ile mam czekac na poprawę wkurza mnie to bo prawa też jest do zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze cierpliwie poczekac. 3 dni to za krotko zeby cos powiedziec . mysle ze z czasem sie unormuje.nerw musi sie zregenerowac a to trwa. teraz na pewno jest jeszcze obrzek pooperacyjny, a siniaki to tez normalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałam 4 dni temu. Ręka trochę boli, jest opuchnięta ale w nocy śpię! Dziękuję Bogu za to. Nie spałam przez 10 lat, bo tak bałam się zabiegu. Cała terapia była doraźna. Teraz myślę, że to był mój największy błąd. Wszyscy niezdecydowani powinni iść na zabieg - szkoda cierpieć.Zabieg miałam w Tarnowie w Szpitali im. Św. Łukasza - dr Piotr Dudziak neurochirurg wykonał zabieg - jest profesjonalistą. Pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×