Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Halo.Jesteście tam?Byłam na 2 płatnych konsultacjach,na których to miałam mieć ustalony termin zabiegu na grudzień-tak obiecał doktor-niestety nie ma zabiegów,bo nie ma pieniędzy.Przyjechałam 100 km,zapłaciłam za wizytę kolejną 130zł,żeby usłyszeć,że prywatnie owszem za 2000 tys.Zarabiam 1300...Mam dzwonić w styczniu.Boję się,że będą mnie naciągać na kolejne płatne wizyty i w końcu nazbiera się jak za prywatny zabieg.Zastanawiam się,czy nie zapisać się do innego szpitala i czekać równocześnie.Mąż mi odradza,bo tu jednak jest fachowiec od nadgarstka.Martwi mnie jeszcze jedna sprawa.Zcn mam stwierdzone badaniem emg-czy to wystarcza?Od kilku tygodni boli mnie kark i bark,może to od kręgosłupa?Sławny dr.za bardzo mnie nie badał,tylko potarł mi mały i serdeczny palec i zapytał czy czuję różnicę.Napiszcie o swoich doświadczeniach.Pozdrawiam.Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALGOSIU :) przeczytaj uwaznie : liczac - kciuk to 1 palec, maly - 5. Palce 1,2,3 sa odpowiedzialne za Zespol Ciesni Nadgarstka - jesli lekarz pocieral 2 i 5 palec i pytal czy jest roznnica to diagnozowal ZCN . Przy ZCN palec 1,2,3 przy pocieraniu jest mniej czuly na dotyk- mrowi, czujesz lekkie odretwienie slowem jest roznica przy dotyku. To nie od kregoslupa! Proste badanie mozna wykonac samemu: wez szpilke i przejedz lekko naciskajac po palcu 1,2,3 po wewnetrznej stronie dloni , a potem po pozostalych 4, 5 - zobaczysz roznice. palce 4,5 w ogole nie biora udzialu w schorzeniu! Zabieg trzeba wykonac, by uwolnic nerwy w kanale, a rehabilitacja to proste cwiczenia - np. w pierwszych dniach poruszanie lekko palcami, potem wiecej i tak w miare uplywu czasu coraz smielej az do cwiczen w zaciskaniu malej gumowej pileczki ( to chyba najlepsze cwiczenie). Wszyscy sie boja zabiegow, ale ten jest wykonywany szybko i przy znieczuleniu miejscowym tzn. znieczula sie prawie cala reke. W tym samym dniu wraca sie do domu. Nim sie pojdzie na zabieg w razie atakow nocnych mozna reke opuscic z lozka na podloge i to przynosi troche ulgi. Na jakakolwiek blokade w postaci zastrzyku raczej sie nie decyduj bo to sa sterydy i pomagaja tylko na troche . Zycze zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , zabieg mialam 20 listopada , prawa ręka. Od wrzesnia nie przespalam żadnej nocy , strasznie cierpiałam .Nie miałam wykonywannego badania emg, operowal mnie dr Prowans w Szczecinie w prywatnej klinice , ponieważ z NFZ data byla na 2 lutego. Nie czekałam , ponieważ cierpienie było nie do udzwignięcia. Jestem bardzo zadowolona , ból minal 2 godz po operacji, i dzisiaj wszystko już tą ręką robię.Pozdrawiam cały zespoł z Medi Qlinic,chce mi się żyć,wszystkim cierpiącym - odwagi , decydujcie się na zabieg.Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgosiu za zabieg zapłaciłam 2500 zł plus 600 za anestezjologa [ mam problemy z nadcisnieniem, no i wiek -56 lat]Póżniejsze wizyty gratis , szwy również gratis . Mialam ten luksus , że cały zespół traktował mnie bardzo dobrze , pokój po zabiegu cudo , doktor przyszedł do mnie po zabiegu, dal wskazowki co robić dalej .Nareszcie traktowano mnie jak człowieka.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Małgosiu, ręka w porządku, wróciłam do pracy.Tak naprawdę to już w święta wszystko robiłam sama,jestem bardzo zadowolona że zdecydowałam się na ten zabieg w listopadzie.Miałam termin jak wiesz na 4 lutego z NFZ-tu, myślę że nie wytrzymałabym tego bólu i nie przespanych nocy.Najśmieszniejsze jest jednak to , że po blokadzie na początku listopada przestały mnie boleć kolana [zwyrodnienia] a ręka nadal bolala .Pozdrawiam wszystkich cierpiących, życzę odwagi i dużo zdrowka. ps.Czytając to forum , jeden z panow napisał ,że po wypiciu alkoholu ból się potęgowal- tak to prawda , przy pierwszej wizycie lekarz zaznaczył to na pierwszym miejscu, więc calkowita abstynęcja .....całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2010 roku miałam badanie EMG i też wykazało ZĆN potem miałam rehabilitację chociaż czekałam na zabieg i było lepiej ,od jakiegoś czasu ból nawraca w poniedziałek mam umówiony zabieg i się waham , szukam odpowiedzi na forum i nie wiem co robić.Pracuję fizycznie , nawet ciężko (jestem rolnikiem i pracuję przy zwierzętach)i chciałam wrócić do pracy szybko najlepiej po miesiącu , a ja tu czytam , że nawet pół roku.Zabieg mam mieć robiony w Częstochowie na Zawodziu . Pomóżcie co mam robić!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam 2 tygodnie temu ponad zrobiony zabieg w Łomży ręka jeszcze obrzęknięta jest w porządku nie cierpię już ale mam pytanie od kiedy można coś robić ręką i jak ćwicZyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałam zabieg.Rana ładnie się goi,w nocy ręka nie drętwieje,palce mam trochę kołkowate i są dni,że bardzo boli mnie nadgarstek nawet przy niewielkim wysiłku np.chwycenie serwetki dodam,że ruchy w nadgarstku mam bardzo ograniczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja operacja była 8 maj w Katowicach na razie jest wszystko w porządku pomału wracam do sprawnosci robie drobne prace domowe ale nie przemęczam ręki jestem zadowolona z pana doktora Ziajki który mnie operował i zespołu Polismedikal z.Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem dwa tygodnie po zabiegu,który odbył sięw Poznaniu.Na zabieg czekałem tylko półtora miesiąca-(na nfz.)Rana goi się ,lecz ręka nadal BOLI.Samego zabiegu nie ma co się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 3 tygodnie po zabiegu prawej reki zabieg fajnie bo szybciutko po 2 -tygodniach sciagnieto szwy reka troche podpuchnieta jeszcze ale jest ok .Noce wreszcie przespane nie dretwieja palce rana zaczyna powolutku sie goic ale co ciekawego zauwazylam to ze krazenie sie poprawilo ogolnie wszystko ok tylko ruchy troche ograniczone palce zginam piesc zaciskam ale wiekszy wysilek bo sie zapomne troche zaboli niestety czas i jeszcze raz czas lekarz mowi ze do pol roku wraca calkowita sprawnosc operacje mialam w Rzeszowie w klinice okulistycznej ul kopisto dr Rydzak operowal jestem zadowolona .Jutro ide do kontroli po jakies masci bo strasznie swedzi i czuje ze jest rana za sucha .Ceka mnie jeszcze lewa reka ale chyba za rok nie jest z nia tak zle jak bylo z prawa ale dokucza pozdrawiam zycze wszystkim szybkiej sprawnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palcami trzeba delikatnie ruszac. ja mam podobny problem. czekam na operacje ale po tych opiniach sana już nie wiem. jek na razie mogę wszystko robic, noce mam przespane, zacina się srodkowy palec, ale mpoge zginac dlon i piesc. miałam tez robione emg, które wykazalo chorobę. choruje od 8 niesiecy, przeraza mnie tak dluga rehabilitacja może jeszcze z tym poczekać. nie wiem jekie sa skutki kiedy się nie operuje. operacje mam mieć w Rawiczu. czy zna ktoś skutki późniejszego zoperowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operowaną lewą dłoń /zcn/ prawie 3 tygodnie temu w Loro Świebodzin.W kolejce czekałam prawie 3 lata na NFZ.Miałam znieczulenie w nadgarstek, ale czułam rozcięcie, więc mnie uśpili. Zabieg trwał ok. 1 godz. Założono mi szwy rozpuszczalne, po tygodniu zgłosiłam się do kontroli i na zmianę opatrunku.Ręka wyglądała ślicznie, bez opuchlizny i odbarwień.Czucie też w normie.Zalecono zaraz po operacji ćwiczenia palców.Dziś już zwijam dłoń w pięść, nie boli.Ale czuję jeszcze lekkie ciągnięcie szwów.W tym tygodniu mam wizytę kontrolną, wreszcie zobaczę jak teraz wygląda dłoń. A tak a propos Loro, to polecam, przyjaźni lekarze i pielęgniarki, byłam 3dni, nie czuje się, że to szpital, chodzi się we własnych ciuchach, są automaty ze słodyczami i napojami, kuchnia do dyspozycji z lodówką, czyściutko, panie salowe robią zakupy w mieście,jak ktoś potrzebuje. W sumie niespotykany szpital. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta 26l.

Witam. W środę 19 lutego 2014r miałam operację na odbarczenie nerwu. Zespół Cieśnie Nadgarstka Prawego. Strach przed operacją niesamowity. Nigdy przedtem nie byłam w szpitalu a co z tym idzie nie miałam żadnej operacji. Gdyby nie moje koleżanki z sali niewiem czy doczekałabym zabiegu, czy bym uciekła *) Dostałam znieczulenie ogólne, tak więc spałam podczas operacji. Cały zabieg trwał ok godziny, do tego poł godziny leżałam na sali wybudzeniowej. Po obudzeniu ręka bolała niesamowicie, więc dostałam morfinę, która uśmieżyła bół. na następny dzień ręka nie bolała. Czuję tylko ciągniecie w miejscu szwów. Szew mam tak na ok 3 cm. bólu nie czuję. Co jedynie zastanawia mnie przedostatni palec. Jak przy jakiejś czynności za mocno się wygnie, ból jest niesamowity. Czuję jak wtedy odzywa się nerw. Mam nadzieję, że to przejsciowe. Tak więc kochani apel. Macie zywy przykład osoby, która niesamowicie bała się tego zabiegu. Powiem, że warto iść na tą operację, żeby móc w nocy spać spokojnie. Odwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operowaną lewą rękę w lutym na ortopedii w Przeworsku.Operował ortopeda traumatolog dr.Kudowski. Jestem zadowolona bo bóle nocne które miałam ponad sześć lat ustąpiły i śpię jak grzeczne niemowlę :). Mam jeszcze zabużenie czucia w 3 i 4 palcu ale czuję że w 3 powolutku ustępuje. Miałam zabiegi od 5 tygodnia po operacji :laser na ranę, galwanizację i MGT i dokupiłam sobie kilka naświetlań lampą Bioptron bo mam opuchliznę w środku dłoni w miejscu przecięcia więzadła. I właśnie mam pytanie, jak długo taka opuchlizna się utrzymuje. Jak kładę płasko rękę to czuję jakby poduszkę pod dłonią, no i przy dotyku mocniejszym boli trochę.jak sobie z tym radziliście, może ktoś podpowie. Pozdrawiam i namawiam do operowania bo nie warto żyć z bólem i w wiecznym strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobnie po tym zabiegu. Mimo, że miał on zlikwidować drętwienie to jeszcze bardziej się ono nasiliło*/ Skierowano mnie na rehabilitacje, trafiłam pod troskliwe ręce rehabilitanta z łódzkiego Medyceusza. Po kilkunastu spotkaniach z nim nie pamiętam już nawet, że miałam operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×