Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma syringomatoides cutis (sclerosing sweat duct carcinoma)


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ponieważ na głowie pojawił się guzek udałam się do gabinetu zabiegowego do chirurga celem wycięcia. W gabinecie zabiegowym chirurg dokonał wycięcia jak się późnej okazało tylko wycinka, które zostało przeslane do badania hist-pat.W wyniku badania hist-pat napisano ze powyższe może odpowiadać pierwotnej zmianie nowotworowej z gruczołów potowych typu:microcystic adnexal carcinoma. Ponieważ brak było radykalności zbiegu, poddałam się ponownie operacji w szpitalu.Gdzie ponownie przeprowadzone badania immunohistochemiczne wykazały że jest to carcinoma syringomatoides cutis ( sclerosing sweat duct carcinoma). W związku z powyższym czy mogę dowiedzieć się o tym co to jest jak to leczyć. Ponadto w wyniku wyszło że margines tkanek prawidłowych od podłoża wynosi 0,1 cm a boczne 0,4cm. Gdzie najlepiej się zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie takiej zmiany jest głównie operacyjne, wcięcie w zdrowych tkankach (margines jest dość mały, ale zapewne zmiana była na twarzy). Najlepiej, aby jeszcze zbadał Panią chirurg onkolog - on zadecyduje o dalszym postępowaniu (musi dokładnie jeszcze zbadać węzły chłonnne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż, ale za dużo Pan/i nie napisał.Chciałabym wiedzieć co to znaczy po polsku czy jest to złośliwe czy.Jeżeli złośliwe to gdzie najcześciej występują przerzuty. Pozdrawiam serdecznie odpowiadającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Opisywałam Państwu w 2009r. mój przypadek. W pażdzierniku 2009r. ponieważ margines wycięcia był za mały poddałam się brachyterapii na okolicy operowanej. Obecnie tj 2015 najprawdopodobniej jest wznowa na bliźnie. Moje pytanie czy ponownie muszę poddać się operacji i wycięciu zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×