Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki na perystaltykę jelit


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem wczoraj wykonane USG jamy brzusznej, podczas którego lekarz powiedział, że mam bardzo dużo gazów w jelicie grubym w poprzecznicy i wstępnicy. Gazy były widzoczne na USG (w ciągu ostatnich kilku lat zawsze lekarze mi mówili podczas USG, że mam bardzo dużo gazów). Badanie miałem robione ok. godz. 17. Później wróciłem do domu i zjadłem obiad. W trakcie jedzenia w żołądku zaczęło mi bulgotać i było takie uczucie jakby ktoś odkręcił hydrant i coś wlewał do żołądka (kwas żołądkowy?). Po zjedzeniu czułem taki niepokój w brzuchu, a później zaczęły mi odchodzić wzdęcia. Nie wiem, być może jest to spowodowane, że tak późno jadłem obiad i to dosyć dużo. Czy tak silne wydzielanie kwasu żołądkowego (czuję tak jakby był wstrzykiwany) oraz silna praca jelit może mieć wpływ na szybkie trawienie? Dzisiaj rano wydaliłem wczorajszy obiad - były tam kawałki warzyw. Stolec był w jednym kawałku, ale mocno nawilżony i miękki. Wydalając go nie *czułem* go na zwieraczu. Kiedyś brałem debridat i wyczytałem, że reguluje perstaltykę jelit (przyspiesza lub zwalnia) - czy mogę wrócić do tego leku, aby spróbować zwolnić pracę jelit? Czy picie sporych ilości wody mineralnej niegazowanej pod wieczór może mieć wpływ na wygląd stolca? Czy mielone siemię lniane może spowodać stwardnienie stolca? Trochę mnie martwią te miękkie stolce. Nie wydalam śluzu, nie mam widocznej krwi w stolcu ani utajonej, ani pasożytów. Jednak martwią mnie te powracające miękkie stolce i kawałki warzyw. Czy miękkie wypróżnianie może świadczyć o jakimś raku jelita grubego?? Proszę o odpowiedź na w/w pytania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można powrócić do regulacji pracy jelit za pomocą debriadatu. Picie dużej ilości płynów rozrzedza stolec. Siemię lniane raczej rozrzedza stolec niż go zagęszcza. Raczej miękkie stolce, ale regularne nie są podejrzane o istnienie nowotworu. Aby przeprowadzić dokładną diagnostykę jelita grubego należałoby ewentualnie wykonać kolonoskopię. Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog i on zadecydował o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu za informację. A czy mógłby Pan mi odpowiedzieć czy bardzo widoczne wzdęcia na USG to coś złego? Proszę jeszcze odpowiedzieć, na moje pytanie dotyczące uczucia wstrzykiwania lub wlewania i przelewania w zółądku zaraz po zaczęciu jedzenia lub w trakcie. Czy powinienem zainteresować się tym problemem? Czy po rozpoczęciu tego wlewania czegoś do żołądka może się to też odbijać na jelitach, które też mocniej pracują i szybko przepychają jedzenie i wzdęcia? Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, uczucie przelewania i bulgotania ,wysterczy ze rano usiade na toalecie,lub poloze sie na wznak,pomozcie,jakie mogo byc tego przyczyny,trwa to juz od kilku miesiecy,czy kwacy zoladkowe moga miec na to jelis wplyw,nawet robilam ob i crp wszystko ok,lekarz juz nie wie jak mi pomoc,dodam ze czasem mam zgage,czsem wyrosnie mi taka gula wpod zebrami,jak ja ucisne to slychac wtedy kruczenie,juz mam dosyc tego naprawde,scpumisan tez nie pomaga,prosze o jakas wskazowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam cos takiego dziwne uczucie jakby woda w zoladku dusznosc i razem z tym wzdecie duze ktore dlugo trwa ciezko mi sie oddycha nie moge nic jesc bo gorzej bol jelita cienkiego i nie raz zadki ale mocny ucisk z lewej strony na dole brzucha wydaje mi sie ze to jelito cienkie lecz usg zoladka wyszlo mi dobre tylko dziwi mnie te ze nie robiono mi usg calego brzucha itp nie mialem robionej gastroskopi ani tego drugiego wiec prosze o odpowiedz co to moze byc a i jak nie raz dotykam brzucha ponizej srodka to czuje taka igle co boli wiec pls o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×