Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Konkrementy w nerkach


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem dzisiaj wykonane badanie USG. Czytając wynik nasunęło mi się kilka pytań. Bardzo proszę o odpowiedź: 1. Pęcherzyk żółciowy zagięty, niepowiększony o nie pogrubiałych ścianach echo (-) - co oznacza zagięty i co to powoduje, oraz co to jest echo (-)?? 2. Śledziona wielkością w granicach normy o jednorodnej strukturze bez zmian ogniskowych - Co oznacza *wielkością w granicach normy*?? Jest za duża ale jeszcze w granicach normy? Jeśli tak to co może powodać za duża śledziona? 3. Nerki prawidłowego kształtu i wielkości, bez zstoju. Typowych cech kamicy nie można jednak wykluczyć obecności wytrącjących się konkrementów - co to są te konkrementy? Mogą powodować jakieś poważne choroby typu rak?? Bardzo proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi się nasunęło. Co do 2. czyli śledziony. Mam zawartość żelaza we krwi lekko powyżej normy, oraz praktycznie zawsze RBC przy górnej normie tzn. 5,7 w granicy do 5,8 10^6/mm^3. Oraz HCT jest w okolicach 50 czase np 52 podczas gdy norma jest do 50%. Czy takie wyniki mają wpływ na śledzionę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem robione USG brzucha. Do lekarza dopiero idę w piątek. Zaniepokoiła mnie następująca rzecz - proszę o interpratację: - Nerki prawidłowego kształtu i wielkości, bez zastoju i typowych cech kamicy - nie można jednak wykluczyć obecności wytrącających się konkrementów - Śledziona wielkością w granicach normy o jednorodnej strukturze, bez zmian ogniskowych 1. Co to są te konkrementy i czy to jest groźne? 2. Co znaczy zapisek *śledziona w granicach normy*?? Że jest powiekszona, ale jeszcze nie za bardzo? Trzeba to kontrolować? Nie wiem czy to ma wpływ, ale w badaniu krwi ilość Fe jest lekko przekroczona.169 przy normie do 158ug/dL. Podobnie HCT, który zawsze mam na górnej granicy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to są te konkrementy i czy to jest groźne? Chodzi najprawdopodobniej o piasek i kamienie w nerkach Czy masz jkaieś objawy typu bóle brzucha problemy z moczem itd 2. Co znaczy zapisek *śledziona w granicach normy*?? Wynik prawidłowy śledziona w normie Nie jestem lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×