Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na na dłoni


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trenuje baseball od paru miesięcy. Większość gry polega na łapaniu piłki - twardej i dość ciężkiej - w membranę rękawicy. Jednakże jako początkujący często lądowała w dłoni co bolało. Raz na treningu takich lądowań zdarzyło się za dużo i zaczęło mnie porządnie boleć miejsce na dłoni pod palcem wskazującym na kostce (nie bardzo wiedząc jak wytłumaczyć miejsce zrobię to opisowo: jak od wewnętrznej strony jedziemy od czubka palca wskazującego mijamy 1 kostkę, drugą i zatrzymujemy się na trzeciej). Tam zrobiła się opuchlizna a po 2 dniach stwardnienie - taka ruchome gulka (guzek) która bolała. Dowiedziałem się że może to być krwiak i liczyłem że po paru kompresach z aloesu i smarowaniu tego miejsca maścią Aescin może się wchłonie. Niestety mija już 3-4 tydzień a guzek nie zniknął. Jak go dotykam mocniej to troszkę boli i po niecelnych złapaniach piłki w dłoń czuje porządny ból. Nie wiem co z tym zrobić - a chcę uniknąć wycinania w razie zwłóknienia. Czy jest jakiś alternatywny sposób żeby się go pozbyć albo inna maść? Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to ganglion. Najlepiej z tym problemem udać się do ortopedy. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się ganglionu jest jego zabiegowe usunięcie. Inne mniej zabiegowe sposoby są raczej nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×