Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to typowe objawy ostrego zapalenia jądra?


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pięć dni temu wyczułem lekki ból jądra, w moczu pojawiła się krew i nagle podniosła mi się temperatura powyżej 38 stopni. Niezwłocznie udałem się do lekarza internisty, który przepisał mi antybiotyk i leki przeciwgorączkowe. Zastosowanie leków nie obniżyło temperatury, a po paru godzinach od wizyty jądro zaczęło się powiększać, a ból jądra zaczął się nasilać do tego stopnia, że w nocy zdecydowałem się zadzwonić na pogotowie. Telefonicznie uzyskałem poradę, by udać się do poradni urologicznej. Następnego dnia udałem się do poradni przyszpitalnej, ból stawał się coraz silniejszy. Lekarz w opierając się na badaniu dotykowym i moim opisie objawów uznał, że najprawdopodobniej jest to zapalenie jądra. Jednak ból jaki temu towarzyszył, zdaniem lekarza pasował bardziej do skrętu jądra (mimo, że nie pojawił się nagle). Zatem by wykluczyć skręt zrobiono mi USG, na podstawie którego lekarze stwierdzili, że istnieje przepływ i wykluczyli skręt jądra (jeszcze przed badaniem USG ból nasilał się i zaczął promieniować w kierunku podbrzusza, każde dotknięcie jądra, bądź poruszenie powodowało dodatkowy ból). Po badaniu USG, a także na podstawie badania moczu lekarz stwierdził, że na 99% jest to ostre zapalenie jądra i przepisał terapię antybiotykową z zaleceniem leżenia w łóżku. Otrzymałem również leki przeciwbólowe. Przez trzy dni stosowania antybiotyków ból jądra zmniejszył się tak, że zaprzestałem stosowania leków przeciwbólowych, jednak istnieje nadal przy dotykaniu, bądź poruszaniu się jąder. Niepokoi mnie jednak fakt, że chore jądro jest nadal dwukrotnie większe, nie porusza się, tak jak prawidłowo pracujące jądro. Proszę o informację czy to typowe objawy dla zapalenia jądra w piątym dniu leczenia antybiotykowego i po ilu dniach leczenia powinienem udać się na badania kontrolne do urologa? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×