Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po zapaleniu płuc powiększone węzły chłonne w brzuchu u dziecka


Gość milena

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej powiększone obecnie węzły chłonne w brzuchu nie są pozostałością przebytego zapalenia płuc lecz być może świeżej infekcji przewodu pokarmowego (zapalenia jelit z odczynem węzłowym). Przyczyn powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej ogólnie ujmując może być wiele. Głównie są trzy powody tego stanu: stan zapalny związany z zakażeniem przewodu pokarmowego lub uogólnionym, nowotwory krwi i układu limfatycznego oraz czasem alergie. W chwili obecnej najlepiej przeleczyć stan zapalny (antybiotykoterapia – o tym musi zadecydować pediatra), z następową kontrolą USG jamy brzusznej po około miesiącu. Jeśli węzły chłonne nadal będą powiększone trzeba przeprowadzić wszystkie specjalistyczne badania (głównie krwi, odczynów alergicznych), aby dowiedzieć się czym ten stan może być spowodowany. O wszystkich badaniach musi zadecydować pediatra. Być może będzie potrzebna konsultacja z hematologiem lub alergologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiawy zaczeły się od silnych bóli brzucha o stałych porach w nocy i do tego pojawiała się gorączka 38 potem bóle się mniej nasilały ale córka gorączkuje co 2 3 dni choć nie jest przeziębiona wszystkie podstawowe badania kału zrobiłam i jest ok mocz terz ok ob 89 crp 42,6 tylko to mnie niepokoi jak napisałam wyżej na usg wyszło powiększenie węzłów chłonnych nad pępkiem i prawym biodrze jakie są tego przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×