Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek przy prawym jądrze


Gość adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam guzek pod prawym jądrem ( w miejscu gdzie wychodzą żyłki) przy lewym nie mam nic takiego. Ten guzek mogę porównać do jądra bo taka ma strukturę tyle ze jest idealnie okrągły i ma około 1 cm do 2 cm średnicy, guz wędruje razem z jądrem po mosznie, wyczułem go tydzień temu nie wiem może go już wcześniej miałem, jak ściskam guza to się zachowuje tak samo jak jądra sprężysty i taki sam ból jak przy ściśnięciu jądra proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy zgłosić to swojemu lekarzowi przy najbliższej wizycie. W razie niepokoju zgłosić się samemu do urologa. W większości przypadków u mężczyzn powstają żylaki powrózka nasiennego. Nie można również wykluczyć innej możliwości np. raka jądra. Objawami są obecność stwardnienia, powiększenia lub guzka, czemu towarzyszyć może ból lub uczucie ciężaru w mosznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 23 lata, co jakiś czas obmacywałem jądra i nie zauważyłem żadnych zmian do dzisiaj. Wykryłem nad prawym jądrem jakiś guzek nie wiem czy to jest w jądrze raczej nie gdyż mogę to przesuwać i naciągać ale do pewnego stopnia wygląda to tak jak by było przyklejone do nasieniowodu dodam że jest to około 1cm nie całe, przypomina jądro tak samo boli jak ściskam. Wymasowałem oba jądra są miękkie i nic po za tym nie wyczułem, tak samo nigdy nie odczuwałem bólu, no chyba że miałem dłuższą przerwę w stosunkach ale wydaje mi się że to już wina napięcia seksualnego i nie ma nic wspólnego z tym guzem. (ostatni raz uprawiałem kilka dni temu i nic nie bolało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2011 o 21:36, Gość Dawid napisał:

Witam Mam 23 lata, co jakiś czas obmacywałem jądra i nie zauważyłem żadnych zmian do dzisiaj. Wykryłem nad prawym jądrem jakiś guzek nie wiem czy to jest w jądrze raczej nie gdyż mogę to przesuwać i naciągać ale do pewnego stopnia wygląda to tak jak by było przyklejone do nasieniowodu dodam że jest to około 1cm nie całe, przypomina jądro tak samo boli jak ściskam. Wymasowałem oba jądra są miękkie i nic po za tym nie wyczułem, tak samo nigdy nie odczuwałem bólu, no chyba że miałem dłuższą przerwę w stosunkach ale wydaje mi się że to już wina napięcia seksualnego i nie ma nic wspólnego z tym guzem. (ostatni raz uprawiałem kilka dni temu i nic nie bolało)

minęlo bardzo duzo czasu ale okazało się ze co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×