Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomarańczowa wydzielina po wycięciu szczeliny odbytu


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa miesiące temu miałam robiony zabieg wycięcia szczeliny odbytu. po miesiącu od zabiegu problem znów powrócił. Proktolog zalecił mi maść ruscorex, która niestety nie pomogła, i w tym wypadku polecił przyjmowanie czopków proktis m(jestem w polowie kuracji). Od dwóch dni podczas wypróżniania się, oraz podczas wydalania gazów z odbytu wydostaje się pomarańczowa wydzielina, jakby olej. niestety nie jest to pierwszy raz. 3 tygodnie po zabiegu też tak miałam, ale że przeszło po 3 dniach stwierdziłam że nie jest to istotne. Teraz zaczęło mnie to martwić. Oczywiście umówiłam się teraz na wizytę do lekarza, ale termin niestety to dopiero październik. Co mi dolega i skąd bierze się ta wydzielina? Czy mogę poczekać z tym do października? Dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jadłaś może ryby maślanej? Wiem że to absurdalne, ale zawiera one niestrawne oleje, które wydalane są z organizmu w postacji oleistej cieczy o zabarwieniu pomarańczowym (coś jak tłuszcz z chińskich zupek : ). Poczytaj o tym na stronach SANEPIDU i tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3232166&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że nie jadłam żadnej ryby... wydostawanie *oleju* zatrzymało się po 3 dniach. ale waga dalej leci w dół. lekarz powiedział ze zrobił się stan zapalny przy nowej szczelinie i stąd ta oleista wydzielina. nie ma za to pomysłu czemu chudnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje Ani za odpowiedz, ja tez weszlam na to forum w obawie o swoje zdrowie, wynikajace z wydzielania sie *oleju* z odbytu, ale u mnie rowniez przyczyna musi byc maslana, ktora wczoraj jadlam. Pozdrawiam i zycze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jadłam rybę maślaną przywiezioną znad morza. Świeżuteńka oczywiście przepyszna, ale objawy po niej są niesamowite. Najważniejsze jest to że to, że nie mamy żadnej kontroli nad tym co się wydobywa z pupy. Proszę się zaopatrzyć w czarną bieliznę i zabezpieczyć wkładkami typu na noc ( mężczyźni muszą je pożyczyć od swoich żon, kobiet). Oprócz tych dolegliwości miałam tzw. *granie* w jelitach. Uwaga- jeśli chcesz puścić *wiatry*- idź natychmiast do toalety. Oczywiście przygotuj się też do pracy, gdyż muszla po tym wygląda okropnie. Tylko płyny typu Domestos Ci pomogą. Dzięki internetowi wiem że to nic groźnego.Trzeba tylko jeść rzeczy zapychające. Najlepiej świeżą suchą bułkę pszenną.Trzeba też brać leki- tabletki Carbo- popularne węgielki. Zalecenia: nigdy więcej ryby maślanej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×