Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przelewanie i bulgotanie w żołądku oraz wzdęcia


Gość Kar

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osobą bardzo nerwową, szybko się stresuję. Od jakiegoś czasu zauważyłem następującą rzecz. Czasem jak zjem coś po 2-3 godzinach, to zaraz jak połknę pierwszy kęs to miewam następujące dolegliwości: 1. od razu czuje przelewanie i bulgotanie w żołądku, tak jakby mi ktoś przelewał pod dużym ciśnieniem coś w żołądku, takie przelewanie trwa nawet kilkanaście sekund bez przerwy. 2. czasem od razu czuję jak wzdęcia wędrują po jelitach bardzo szybko Czy stres i nerwica może mieć wpływ na takie objawy? Jak to jest możliwe, że jeszcze pokarm czy woda nie dojdą do żołądka to mam takie objawy jak w 1 i 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety układ pokarmowy jest trochę bardziej skomplikowany niż to się wydaje. Pod wpływem jedzenia uwalniane są specjalne hormony pobudzające czynność m.in. żołądka, pęcherzyka żółciowego. To przelewanie i bulgotanie może być kwasem solnym, który pod wpływem przyjęcia pokarmu zaczyna gwałtownie się wydzielać. Trzeba zacząć od zmiany diety i ustalenia pory posiłku. Warto również zgłosić się do lekarza, któy przepisze leki hamujące nadmierne wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest możliwe, że jeszcze pokarm czy woda nie dojdą do żołądka to mam takie objawy jak w 1 i 2? Kolejny trol i nonsens pokarm jest w żołądku już po 5 do 10 sekund Oczywiście jest to czysta nerwica za dużo tworzy się kwasu solnego przez nerwy jest za duzy ruch peryspardia przewodu pokarmowego co robić 1- wyleczyć nerwice a co przede wszystkim 1- kupić ramigas max i pić regularnie 1 tabletke na noc 2- iść do dobrego lekarza sprawa nie jest prosta i nie da się ją wyleczyć w jeden dzień pasowało by zrobic tez badania krwi pruby wątrobowe ,magnes,potas , cholesterol ,mocznik , kreatyne no i mocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×