Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół jelita nadwrażliwego


Gość Irek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są w Polsce koło Krakowa lub Katowic jakieś szpitale lub kliniki albo przychodnie, które pomagają ludziom chorym na zespół jelita nadwrażliwego? Czy ktoś mi może podać strony www, gdzie są ludzie z taką chorobą? Proszę o odpowiedź również na poniższe pytania dotyczące jelita nadwrażliwego: - Czy wzdęcia mogą nasilać się w ciągu dnia, a w szczególności przy spotkaniach ze znajomymi? Odnoszę takie wrażenie, że tak jest u mnie. Powstają wtedy duże wzdęcia i muszę wychodzić na chwilę, abym mógł je *wypuścić*. - Podczas nasilania się objawów u mnie, mocniejsze staje się jedynie kłucie w dole brzucha po lewej stronie, stolce stają się wodniste, mam więcej wzdęć i puszczam dużo wiatrów - czy to jest normalny objaw? - Przy nasilaniu się objawów wypróżniam się i tak 1 x na dzień. Wszędzie jest napisane, że wypróżnienia są kilka razy na dzień lub co kilka dni. - W nocy bóle ustają. - Jak długo taki atak może trzymać? 1,2, kilka miesięcy? Oczywiście z kilkudniowymi przerwami. Proszę o podanie odpowiedzi na moje pytania. Oraz jakichś namiarów na lekarzy, którzy są od tego problemu. Każdy z lekarzy z którymi miałem do tej pory styczność trochę lekceważy te problemy, a praktycznie wszędzie jest napisane, że takiemu :choremu* trzeba poświęcić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są w Polsce koło Krakowa lub Katowic jakieś szpitale lub kliniki albo przychodnie, które pomagają ludziom chorym na zespół jelita nadwrażliwego? Wąntpie dobry psycholog i gastrolog może pomóż Czy ktoś mi może podać strony www, gdzie są ludzie z taką chorobą? google Proszę o odpowiedź również na poniższe pytania dotyczące jelita nadwrażliwego: - Czy wzdęcia mogą nasilać się w ciągu dnia, a w szczególności przy spotkaniach ze znajomymi? Odnoszę takie wrażenie, że tak jest u mnie. Powstają wtedy duże wzdęcia i muszę wychodzić na chwilę, abym mógł je *wypuścić*. Oczywiście to jest czysta nerwica i potrzeba leczenia psychologa i psychiatry - Podczas nasilania się objawów u mnie, mocniejsze staje się jedynie kłucie w dole brzucha po lewej stronie, stolce stają się wodniste, mam więcej wzdęć i puszczam dużo wiatrów - czy to jest normalny objaw? Oczywiście że tak - Przy nasilaniu się objawów wypróżniam się i tak 1 x na dzień. Wszędzie jest napisane, że wypróżnienia są kilka razy na dzień lub co kilka dni No nie kolego teraz to co napisałeś nadaje sie do cyrku normalne wypróżnienie jest jeden raz dziennie . - W nocy bóle ustają To normalne . - Jak długo taki atak może trzymać? 1,2, kilka miesięcy? Oczywiście z kilkudniowymi przerwami. Jeśli będziesz sie skupiać na tym to i całe życie Proszę o podanie odpowiedzi na moje pytania. Oraz jakichś namiarów na lekarzy, którzy są od tego problemu. Każdy z lekarzy z którymi miałem do tej pory styczność trochę lekceważy te problemy, a praktycznie wszędzie jest napisane, że takiemu :choremu* trzeba poświęcić czas. Bzdury choroba jest nieuleczalna można tylko łagodzić objawy a pierwsze co trzeba zrobić to zlikwidować nerwicę gdyż objawy mogą się zaosztrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w coś takiego jak zespół jelita nadwrażliwego. Sama mam podobne objawy, lekarze oczywiście lekceważą je i ewentualnie odsyłają do psychologa. Zaczęłam sama szukać odpowiedzi na pytania o moje dolegliwości.. i do czego doszłam? Wszystkiemu mogą być winne pasożyty, grzybica i bakteria helikobakter.. dotychczas to u siebie wykryłam.. czyli owsiki, lamblie, candida i helikobakter.. oczywiście żaden z wielu lekarzy na takie badania mnie nie skierował, tylko sama musiałam szukać informacji co gdzie itd.. polecam laboratorium felix w warszawie, oraz gastrologa, który by zgodził się łaskawie porobić odpowiednie badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×