Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból prawego jądra, jądro wysoko wiszące


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat, w zeszłym roku zaczęło mnie boleć prawe jądro, udałem się na wizytę do urologa, który stwierdził żylaki powrózka nasiennego z lewej strony. Na początku sierpnia 2008 przeszedłem operację żylaków metodą laparoskopową. Prawe jądro nadal mnie pobolewało, w ciągu ostatniego roku zgłaszałem się do urologa ok 6 razy ale lekarz mówił ,ze on tutaj nic nie widzi, ze jest wszystko w porządku, w międzyczasie okazało się, że powstał wodniak jądra po stronie gdzie były żylaki. Teraz jestem miesiąc po operacji wodniaka i prawe jądro znów zaczyna mnie pobolewać :/ Zauważyłem, że gdy jądro mnie boli to jest tak jakby blisko przy ciele (wysoko wisi) ale wyczuwam je całe. Bardziej boli gdy chodzę w lekko obcisłych majtkach, w bokserkach nie bolało, ale na dosłownie 3 dni założyłem normalne majtki i ból powrócił. Przy dotyku praktycznie nie boli, ale tak jakby ten ból promieniował na dolną część brzucha i troszkę na prawą nogę. Zauważyłem też, że gdy oddaję mocz to często nie leci on pełnym ciśnieniem tylko dosyć powoli, jednak zawsze oddaję dużą ilość moczu. Czym może być spowodowany ten ból *jądra* ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udaję się na wizytę kontrolną więc wspomnę kolejny raz o tym jądrze lekarzowi. Wczoraj podczas kąpieli zauważyłem, że chyba nie boli mnie jądro tylko te żyłki nad jądrem, mam nadzieję, że nie robią mi się kolejne zylaki, tym razem po stronie prawej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza, stwierdził, że *tu nic nie ma* ale przy dotyku czułem jak boli mnie z prawej strony, ale nie jądra tylko tych żyłek nad jądrem. Powiedziałem od razu o tym lekarzowi, sprawdził jeszcze raz i powiedział to co wcześniej. Przepisał mi lek o w którego nazwie było *Diclo 50mg* i kazał brać codziennie w śniadanie. W aptece pani dała mi lek *Dicloratium 50mg* powiedziała, że to jest to samo i taka sama dawka. Dzisiaj wziąłem pierwszą tabletkę, mam nadzieję, że teraz już będzie wszystko w porządku :) Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×