Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone wyniki wątroby


Gość Zuzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 45 lat. Zrobiłam kontrolne badania wątroby. Wyniki mnie bardzo zaniepokoiły: ALAT 648,0 AspAT 507,0 Gamma GT 575,0 Bilirubina całkowita 1,02 Bardzo proszę, o poradę co oznacza tak bardzo podwyższony wynik. Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wynikami należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Tak wysokie poziomy ASPAT i ALAT świadczą o uszkodzeniue wątroby. Na jakim podłożu trudno powiedzieć. Należy zebrać z Panią dokładny wywiad, zbadać oraz wykonać dodatkowe badania (np.: USG jamy brzusznej, HBS, antyHCV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem bardzo zaniepokojona synem* ma 26 lat, wysokie alat (122), usg wątroby nie wykazalo zmian, wyniki na wirusowe zapalenie wyszły dobrze a alat po trosze wciąż rosnie. Nie tatuowal sie, nie miał transfuzji , nie narkoman i stala partnerka. co się dzieje, może ktos cos doradzi??? Hepatolog robi po 1 badaniu na tydzien i bierze pieniadze za wizyty a czas ucieka, sprawa ciagnie sie od 3 miesiecy, pomozcie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój mąż miał robione wyniki i wyszło, że ma poziom ALAT 112, teraz czeka na USG jamy brzusznej . Mąż ma problemy z kręgosłupem i przez okres ostatniego roku brał różne leki przeciwbólowe (ketonal, mydocalm, zyban - który to podobno jest zabójcą dla wątroby - i wiele innych których nazw nie jestem w stanie tu napisać. Dieta mojego męża też nie jest zbyt zdrowa, bo lubi dobrze zjeść jest typowym mięsożercą, je nieregularnie i bardzo często w późnych godznach nocnych. Podejrzewam że właśnie niezrdowe jedzenie i nadmiar szkodliwych leków tak mu wyniszczyły wątrobę. I tu moje pytanie czy zmiana nawyków żywieniowych i odstawienie leków przeciwbólowych pomoże na tyle aby obyć sie bez leczenia farmakologicznego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso tu nie ma nic do rzeczy, to leki przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne tak niszczą wątrobę. Ja miałem ten parametr 4x większy, dobrze ze zrobiłem badanie. Po leczeniu ziołami przez tydzień - wrócił do normy, w szpitalu zajęło by to wielokrotnie więcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki sam problem z alat 61 u/l [5-31] a reszta ok aspat 25 u/l [5-38] alfa-amylaza 32 u/l [28-100] ggtp 26 u/l [6-60] bilirubina calkowita 12,6 ?mol/l [0-17] HBSAG A-HCV som ujemne usg bez zmian. Mam pytanie czy z podwyższonym alat można żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mnie pocieszyliscie ,pije od 4 lat dzien w dzien , Aspat mam 34 ,Gamma GT 129 . czyli nie jest jieszcze tak tragicznie . od jutra zamykam temat alkocholu w moim zyciu . przechodze na surowa diete , likwiduje mieso i wszystkie jego przetwory , zostawiam tylko mleko , sery , jajka i zamieniam sie w krolika . Wszystkich se4rdecznie pozdrawiam . SLAWEK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. GGTP 42 ALAT 35 AspAT 109 !!! Moze ktos powiedziec bo dopiero w poniedzialek mam sie udac na badania dalsze... Chodze na silownie i diete trzymam na redukcje tkanki tluszczowej Jestem po operacji 4 miesiace temu torbiel wlosowa mi wycinali i 2 miesiace na antybiotykach lecialem Co mi moze dolegac jesli tylko AspAT mam powiekszony i to 3-krotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2014 o 19:01, Gość andrzej napisał:

Ostropest plamisty (Sylibum marianum)+rezygnacja z alkoholu+dieta - mnie pomogło. Wiem jednak, że zrobiłem to za 5 dwunasta, stanowczo za późno........

masz racje ja tez za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×